Śmierć i religia

Tematy nie związane z serialem i grą LOST Online.

Re: Śmierć i religia

Postprzez No_name » 01 wrz 2009, 22:32

Rodzice nie ochrzcili, ochrzcił ksiądz (nie biorąc pod uwagę chrzczenia przez osoby "trzecie" w sytuacjach wyjątkowych).
I żeby nikt mnie źle nie zrozumiał, nie uważam, że racje spisane są w Biblii są złe, uważam jedynie, że kościół niektóre z nich źle interpretuje.
No_name
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 758
Dołączył(a): maja 2007
Ulubiona postać: Locke

Re: Śmierć i religia

Postprzez Gaw » 01 wrz 2009, 22:37

Po co komuś wolna ręka w wieku 2 lat, jak nie ogarnia o co chodzi? Po co komuś wolna ręka w wieku 7 lat jak nie ogarnia o co chodzi? Tak po prostu jest i nie ma co kombinować.
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke

Re: Śmierć i religia

Postprzez Simao » 01 wrz 2009, 22:48

No_name napisał(a):Rodzice nie ochrzcili, ochrzcił ksiądz (nie biorąc pod uwagę chrzczenia przez osoby "trzecie" w sytuacjach wyjątkowych).
I żeby nikt mnie źle nie zrozumiał, nie uważam, że racje spisane są w Biblii są złe, uważam jedynie, że kościół niektóre z nich źle interpretuje.

UUAAAa.. + za dokładność.. fakt. Ale to nie zmienia faktu, że to rodzice zdecydowali się na Twój chrzest a kapłan tylko go udzielał.
Co do racji słuszności treści Biblii to fakt. Nawet jakby ją ateista przeczytał to niektóre przypowieści idealnie pokazują dobre postępowanie. Nie wydaje mi się żeby kościół źle interpretował biblie.A już na pewno nie na taką skale by się zastanawiać czy jest sens przynależności do kościoła.
Gaw napisał(a):Po co komuś wolna ręka w wieku 2 lat, jak nie ogarnia o co chodzi? Po co komuś wolna ręka w wieku 7 lat jak nie ogarnia o co chodzi? Tak po prostu jest i nie ma co kombinować.

Tak po prostu jest i nie ma co kombinować.
Avatar użytkownika
Simao
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 176
Dołączył(a): września 2007
Ulubiona postać: Desmond

Re: Śmierć i religia

Postprzez No_name » 02 wrz 2009, 00:15

Chyba użyłem złego słowa. Nie chodziło mi o interpretację a o wykorzystywanie, wprowadzanie w życie czy coś w tym stylu (dobre słowo wyleciało mi z głowy ;[)
Gaw napisał(a):Po co komuś wolna ręka w wieku 2 lat, jak nie ogarnia o co chodzi? Po co komuś wolna ręka w wieku 7 lat jak nie ogarnia o co chodzi? Tak po prostu jest i nie ma co kombinować.

W katolicyzmie to i owszem, nie ma co kombinować. Ale wyobraź sobie, że jesteś żydem i ci przeprowadzili pewną operację jak byłeś mały. "Tak po prostu jest i nie ma co kombinować" by cię chyba nie zadowoliło gdybyś nie odnajdował się później w tej religii, co nie? ;]
No_name
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 758
Dołączył(a): maja 2007
Ulubiona postać: Locke

Re: Śmierć i religia

Postprzez Gaw » 02 wrz 2009, 00:21

Wtedy też nie ma co kombinować. Chyba, że transplantacja fiutka.
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke

Re: Śmierć i religia

Postprzez No_name » 02 wrz 2009, 00:26

Nie stać cię.
No_name
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 758
Dołączył(a): maja 2007
Ulubiona postać: Locke

Re: Śmierć i religia

Postprzez LucyLu » 03 wrz 2009, 08:51

Simao napisał(a):Ale teraz dowodów też jest pełno, tyle że nawet jeśli są to wszyscy uważają je za fuks albo zbiorowy omam.


Simao napisał(a):2. Przykładowo Stygmaty Ojca Pio, chyba sam się nie okaleczał. Nie było to aż tak dawno. Prowadzono dochodzenia w tej sprawie.. Jak ktoś nie che nawet uwierzyć to uzna to za byle bubel i przypuszczenie. Ale przypuszczenie w niektórych przypadkach to na mało .. są też niezbite dowody badania, ppotwierdzenia.


Oj Chrześcijanie, tacy wierzący, a kłócą się o dowody :)

W religioznawstwie, wiara polega przede wszystkim na przyjęciu istnienia czegoś bez żadnego dowodu, wiarygodnie potwierdzającego ten fakt.Świadoma decyzja przyjęcia takiej wiary nazywa się aktem wiary.
Święty Tomasz przedstawia wiarę jako przyrodzony stan umysłu, polegający na pewności prawd nie z racji dowodów rozumowych, ale przez przyjęcie świadectwa autorytetu. (cyt.Wiki)
LucyLu
 

Re: Śmierć i religia

Postprzez Simao » 03 wrz 2009, 17:56

Ależ oczywiście tak jest. Bo to wiara a nie wiedza. Wiary się nie da wytłumaczyć, cudu nie wytłumaczysz. Przyjęcie cudu chociaż przez niektórych może uznany zostać przez jakiś fuks. Właściwie nie wiem co miałaś na myśli pisząc że kłócimy się o dowody. Chodzi ci o wiarę tylko z racji istniejących dowodów rozumnych?
Nie potrafię wytłumaczyć żadnego cudu a tylko przypuszczać za jaką sprawą zaistniał.
Ja się jeszcze o nic nie wykłócałem na tym forum tylko przedstawiam swoje racje ;]
Avatar użytkownika
Simao
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 176
Dołączył(a): września 2007
Ulubiona postać: Desmond

Re: Śmierć i religia

Postprzez LucyLu » 03 wrz 2009, 18:09

Pisząc, że się kłócicie, miałam na myśli przenośnie, czyli nie koniecznie jechanie się w postach ale dyskusję czy wierzyć z czy bez dowodów. A takiej dyskusji nie powinno być bo wiara ich nie potrzebuje . To tylko miałam na myśli.
Simao napisał(a): Chodzi ci o wiarę tylko z racji istniejących dowodów rozumnych?


A czy ja rozmawiam z Wami o wierze? :lol:
Strasznie mieszasz Simao ostatnio :)
LucyLu
 

Re: Śmierć i religia

Postprzez Simao » 03 wrz 2009, 19:55

"Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"
Jan 20, 19-31

Nie mieszam wcale, pisze to samo. Przedstawiam swoje racje tylko które i tak są niezmienne. Może jestem tylko omylnie rozumiany. ;]
Zresztą kogo to obchodzi.
Avatar użytkownika
Simao
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 176
Dołączył(a): września 2007
Ulubiona postać: Desmond

Re: Śmierć i religia

Postprzez Skrzynia » 01 kwi 2010, 19:58

Odkopuję ten stary temat nie bez powodu. Ostatnio w Warszawie była manifestacja przeciwko budowie meczetu. Tego samego dnia zebrała się druga manifestacja oskarżająca przeciwników budowy o rasizm.

Gazeta wyborcza zrobiła ostatnio sondaż na ten temat (dokładnie gazeta z dnia 27 - 28 marca 2010).

Czy zgodziłbyś się na budowę meczetu z minaretem w twojej okolicy:

TAK - 48%
NIE - 42%

Czy zgodziłbyś się na ślub dziecka z muzułmaninem (muzułmanką):

TAK - 31%
NIE - 47%


Jakie jest wasze zdanie na ten temat
Avatar użytkownika
Skrzynia
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 268
Dołączył(a): maja 2008
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Charlie

Re: Śmierć i religia

Postprzez Astral » 01 kwi 2010, 20:08

A niech sobie budują, skoro jest tam wielu wyznawców Islamu to niech i mają miejsce by się modlić, jak będzie wielu wyznawców wielkiego potwora spaghetti którzy potrzebują miejsca do modlitwy to też niech zbudują sobie świątynie, dlaczego ktoś miałby im tego zakazywać? Polacy jak zwykle muszą się wydurniać...
Avatar użytkownika
Astral
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 944
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Gwardia
Ulubiona postać: Locke

Re: Śmierć i religia

Postprzez Skrzynia » 01 kwi 2010, 20:26

Też nie widzę problemu, ale ta manifestacja była spora, nie można powiedzieć, ze nie. Czy oni się wydurniają to ja nie wiem. Ale to głupie, żeby nie pozwalać ludziom na wyznawanie ich wiary. W ten sposób okazujemy wrogość względem odmienności i nietolerancję.
Avatar użytkownika
Skrzynia
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 268
Dołączył(a): maja 2008
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Charlie

Re: Śmierć i religia

Postprzez Nithaela » 01 kwi 2010, 21:32

Ale zwróć uwagę też na to czy w kraju, gdzie wyznają islam, pozwoliliby wybudować kościół katolicki? Cięzko by było pewnie.
Nithaela
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 125
Dołączył(a): kwietnia 2008
Lokalizacja: Stargard
Ulubiona postać: Sawyer

Re: Śmierć i religia

Postprzez Skrzynia » 01 kwi 2010, 21:42

Wiem, mam tego świadomość. Wystarczy chociażby spojrzeć na Afrykę gdzie z powodu wyznawania katolicyzmu giną za to, ze są katolikami
Avatar użytkownika
Skrzynia
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 268
Dołączył(a): maja 2008
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Charlie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron