Walki

Wszystko o grze LOST Online - miejsce na Wasze opinie i komentarze.

Walki

Postprzez Gaw » 30 gru 2007, 02:50

Na początek - kiedy walka może się odbyć?

Wprowadziliśmy dużo limitów żeby walki nie były zbyt uciążliwe.

Jeśli nie masz drużyny, nie możesz atakować, ani zostać zaatakowanym.
Jeśli masz drużynę, ale nie należy ona do żadnej grupy, nie możesz atakować, jednak możesz zostać zaatakowanym. Dodatkowym ograniczeniem jest Wasz level. Gracze z levelem niższym niż 10, nie są widoczni dla przeciwnych grup.
Jeśli Twoja drużyna należy do którejś z grup, możesz atakować i jesteś widoczny dla innych grup. Nie można atakować drużyny, kiedy przeciwnikiem są gracze z levelem niższym niż 10.

Osoba rozpoczynająca walkę musi mieć przynajmniej 70 siły. Siły jest potem zabierana wszystkim członkom jego drużyny, którzy wzięli udział w walce.

W grze występują też obszary, na których nie może przytrafić się Wam nic złego. Są to m.in. plaże i stacje Dharmy. Do ukrycia się można wykorzystać też umiejętności. "Ukrywanie się" uchronić Was może na kilka minut. "Rozbijanie obozu" jest idealne, kiedy zostajemy w dżungli na noc.


Co zrobić żeby wygrać?

Podczas walki niewiele możemy zrobić. Należy być przygotowanym przez cały czas. Trzeba utrzymywać wysoki poziom energii, mieć ze sobą naładowaną broń i chodzić blisko innych członków drużyny.

Kiedy walka się rozpocznie, mamy możliwość poruszania się i możemy uciec, wychodząc za obszar walki. Podczas walki, zużycie siły jest mniejsze. Dużą rolę gra broń (tak, broń została stworzona głównie do walk, nie na dziki :P ) i Wasz level. Jest też losowy współczynnik, korzystniejszy dla drużyny, która została zaatakowana. Do dyspozycji macie mapkę, na której widać Wasze pozycje. Jeśli nie czujemy się na siłach, oddalamy się od przeciwnika. Wraz ze zwiększającym się dystansem, maleją obrażenia.


Co można stracić lub zyskać?

Kiedy przegramy, tracimy małe ilości respektu i lądujemy w obozie drużyny/grupy. Jeśli wygramy, respekt idzie w górę. Wszystko jest zapisywane w statystykach, a dodatkowo mamy szansę na zdobycie osiągnięć. Nie trzeba atakować kiedy tylko jest taka możliwość. Jeśli boicie się długiego czekania, nie atakujcie, nikt Was nie zmusza.


Przykład okna walki

Obrazek
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke

Re: Walki

Postprzez Talib » 04 sie 2008, 11:34

ha ha ale malutki level mieli :P i te bronie :D
Avatar użytkownika
Talib
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 844
Dołączył(a): lutego 2008
Lokalizacja: omom
Ulubiona postać: Eko

Re: Walki

Postprzez Blucyfer » 04 sie 2008, 11:56

I po to odświeżyłeś ten temat? By się pośmiać? :P
Ale nie ma to tamto, to był KLIMAT. Dziewicze postępy, obecne gwiazdy które niby wszystko wiedzą a kiedyś pytające "ale pomurzcie mi, jak sie w to gra" i w ogóle piękno.
Avatar użytkownika
Blucyfer
Leszcz
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 850
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Poznań
Ulubiona postać: Rose

Re: Walki

Postprzez Talib » 04 sie 2008, 19:05

BlooD napisał(a):I po to odświeżyłeś ten temat? By się pośmiać? :P


no w sumie tak :) taki biedny ten temat bez odpowiedzi byl... :(
no super walka...makarovem po tyle zabierali :P Nn był gość bo miał colta :D i te klasyczne pojedynki Gwardii i LB :D

Gaw napisał(a):Jeśli nie masz drużyny, nie możesz atakować, ani zostać zaatakowanym.


mam nadzieje ze w drugim sezonie juz bedzie mozna ;)
chodzi mi o propozycje z tematu:
menu-walki-dla-graczy-bez-druzyny--t923.html
Avatar użytkownika
Talib
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 844
Dołączył(a): lutego 2008
Lokalizacja: omom
Ulubiona postać: Eko

Re: Walki

Postprzez Nastix515 » 25 sie 2008, 11:53

cos jest nie tak siedze sobie w jaskiniach gdy nagle zostałem zaatakowany!!! :shock:
Nastix515
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 54
Dołączył(a): czerwca 2008
Lokalizacja: Dachnów
Ulubiona postać: Sawyer

Re: Walki

Postprzez Olek » 31 sie 2008, 17:46

Teraz makarov zabiera tyle ile kot napłakał :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Olek
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 122
Dołączył(a): maja 2008
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Ulubiona postać: Locke

Re: Walki

Postprzez Robinek » 31 sie 2008, 19:02

Olek napisał(a):Teraz makarov zabiera tyle ile kot napłakał :lol: :lol:


ja makarovem atakuje mocno :lol:
Avatar użytkownika
Robinek
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 465
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: Las Sherwood <----E
Ulubiona postać: Sawyer

Re: Walki

Postprzez Talib » 03 wrz 2008, 10:06

ile siły trzeba mieć żeby móc zaatakować? :)
Avatar użytkownika
Talib
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 844
Dołączył(a): lutego 2008
Lokalizacja: omom
Ulubiona postać: Eko

Re: Walki

Postprzez LucyLu » 03 wrz 2008, 10:55

Zeby zaatakować potrzebujesz 40% siły:) (powodzenia :P)
LucyLu
 

Re: Walki

Postprzez Talib » 03 wrz 2008, 11:17

ech...aż tyle? :P

napisze nie na temat bo nie chce zakładać nowych tematów...

1.co oznaczają żółte kropki na mapie?

2.jeżeli rozbijamy obóz to energia spada nam do 1% HP niezależnie od tego ile mamy energii.
np. mamy 100% HP rozbijamy obóz i spada nam do 1%
mamy 20% HP rozbijamy obóz i też nam spada do 1%
może warto wprowadzić jakiś ustalony spadek energii ? (np.50%)

(jest to propozycja)
Avatar użytkownika
Talib
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 844
Dołączył(a): lutego 2008
Lokalizacja: omom
Ulubiona postać: Eko

Re: Walki

Postprzez LucyLu » 03 wrz 2008, 11:27

Aż tyle albo tylko tyle zależyc co kto lubi:)

1.zółte kropki na mapie oznaczają ludzi z grupy, którzy są online

2.po rozbiciu obozu energia spada do 1% niezależnie ile masz, z tym że jest jakieś minimum enrgii aby móc rozbic, o ile się nie mylę musisz mieć 20-30 HP min.

Co do propozycji - bez sensu, bo i tak po rozbiciu musisz się leczyc a mając po walce mało HP nie bedziesz mógł skorzystac:)
LucyLu
 

Re: Walki

Postprzez Talib » 03 wrz 2008, 11:37

LucyLu napisał(a):Co do propozycji - bez sensu, bo i tak po rozbiciu musisz się leczyc a mając po walce mało HP nie bedziesz mógł skorzystac:)


Właśnie o to chodzi... bo Gaw lubi utrudniać życie na wyspie :P
Avatar użytkownika
Talib
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 844
Dołączył(a): lutego 2008
Lokalizacja: omom
Ulubiona postać: Eko

Re: Walki

Postprzez Shiroyasha » 03 wrz 2008, 14:49

A ja mam takie pytanie:
Nie atakuje(chodzi o menu) nie ruszam sie pod czas walki a jednak mi zabiera siłe ? tak ma być czy jakiś błąd?
Shiroyasha
 

Re: Walki

Postprzez Eis » 03 wrz 2008, 15:04

Jeśli ktoś z Twojej i tylko Twojej drużyny zaatakował inną drużynę, to osoby, które w tej walce brały udział (z Twojej drużyny) tracą jednorazowo siłę w wysokości 40%. Jeśli masz powiedzmy 28% - idzie do zera, także jeśli np. taki robin zaatakuje taką biedną Gwardię - jak miałeś gdzieś iść, a masz około 40% siły, także szybko biegnij w walce, bo na siłę będziesz czekał długo :)

o ile się nie mylę musisz mieć 20-30 HP

a ja myślałem, że 50 HP ? :o
Eis
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 340
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Mrągowo
Ulubiona postać: Sawyer

Re: Walki

Postprzez Robinek » 03 wrz 2008, 17:53

Tylko że jeżeli zaatakujesz powiedzmy 10vs10 i akurat podczas tej walki Ty padniesz to nie stracisz 40siły ;) tak samo przeciwnik atakujący sam mnie i mojego kolegę lecąc do obozu nie traci siły :) ja tłumaczę to jako rekompensatę za godzinę czekania :P ktoś może pomyśleć w inny sposób :) w miarę odległości zmniejsza się damage Eis, przy walce z dużą ilością przeciwników lepiej się nie oddalać tam gdzie chcę bo przy moim słabym strzale akurat nastąpi tura wrogów i kolega z drużyny legnie ;) ja bym zahaczył tylko i wyłącznie ataki przy 100% siły :) atakuje sobie takich Lucy i Cheyenne powiedzmy z kimś kto jest offline walka 2vs2 ja mam 100% siły wszedłem na grę,czerwone menu i atakuje :) są to osoby niezwykle obyte w walkach i potrafią się zachować podczas ataku i chodzi mi tu wyłącznie o przemieszczanie się podczas walki, no i tak sobie strzelamy i biegamy po mapce ja osłaniam kolegą i chowam się za nim nagle zostaje mi 50siły, ostatni strzał z mojej strony Pulpet poległ :P taunty takie tam i nagle tej siły mam 10 bo 40 potrąca mi za walkę :) dlaczego tych 40% siły za atak nie można wykorzystać właśnie do tego typu taktyk? nawet jak stoję w miejscu tracę 40 :) zaatakuję pobiegam dużo podczas bitwy i mam 0 sił powiedzmy :) gdzie osoby z drużyny przeciwników widzą kto w danym momencie umarł i gdzie był, ja tak sterczę walka chwila moment się skończyła i może biec kolejny przeciwnik, nie ukryję się bo nie mam siły zarówno powiedzmy nie chcę wskoczyć w namiot bo zbliża się pełna godzina i nie mam drewna albo po prostu nie ma nikogo kto mnie uleczy :) o walki jest teraz ciężko apteczki straciły na wartości woda też jedynie czekać ponad półtora godziny na 100siły gdzie atakiem za 40 (z maksymalna ilością siły a 40 siły to około 40 minut czekania) stracę cała setkę ;)
Avatar użytkownika
Robinek
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 465
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: Las Sherwood <----E
Ulubiona postać: Sawyer

Następna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron