Poradnik dla początkujących

Wszystko o grze LOST Online - miejsce na Wasze opinie i komentarze.

Poradnik dla początkujących

Postprzez Talib » 16 lut 2010, 12:32

1. Poruszanie się.

Klikamy na czerwoną zakładkę Mapa

Obrazek

Po kliknięciu ukazuje nam się mapa wraz z kompasem,klikamy na strzałki kompasu aby sie poruszyć

Obrazek

Jeśli chcemy zamknąć mapę klikamy na szary pasek x

Obrazek

Każdy następny ruch możemy wykonać po 20 sekundach.
W grze mamy do dyspozycji 25 punktów ruchu ( VIP-y mają 35 Punktów Ruchu).
Jeśli mapa się nie wczytuje proponuje zmienić przeglądarkę.
Jeśli nie możemy się poruszać ponieważ się "zawiesiło" proponuję się wylogować i zalogować ponownie.

2.Czynności.
Tu krótko,klikamy na zakładkę Czynności która znajduje się obok mapy i wybieramy interesującą nas czynność.

3.Plecak/Pakowanie.

Gdy znajdziemy już jakiś przedmiot/owoc znajdzie się on po prawej stronie.
Klikamy Plecak następnie na rzeczy które są po prawej stronie i które chcemy zapakować i klikamy Zapakuj
Jeśli chcemy coś wypakować z plecaka klikamy na te przedmioty z lewej ;)

Obrazek

4.Namiot.

W zakładce Namiot możemy założyć i nazwać nasz namiot.
W namiocie możemy składać nasze itiemki,na początek po 5 każdego przedmiotu.
Namiot można ciągle rozbudowywać klikając odpowiednią zakładkę.
Jeśli chcemy coś dać do zbiorów klikamy Namiot===> Zbiory, wybieramy z plecaka to co chcemy zostawić i klikamy do zbiorów
Jeśli chcemy coś zabrać ze zbiorów klikamy Namiot===> Zbiory, wybieramy ze zbiorów co nas interesuje i klikamy do plecaka

5.Walka

Aby móc walczyć musimy być w drużynie.
Gdy jakiś gracz drużyny przeciwnej jest w pobliżu zakładka Walka podświetla się na czerwono.
W zakładce Walka ===> Ustawienia walk możemy ustawić sobie co mamy wykonywać podczas walk oraz swój taunt :)

Obrazek

Podczas walki możemy wykorzystać 10 ruchów, które nie odejmują od normalnych punktów ruchu.
Jeśli poruszamy się podczas walki to nasza pozycja po walce wraca tam gdzie była, czyli nawet jeśli uciekniesz gdzieś o 10 pól Twoja pozycja po walce będzie taka jak na początku walki.
Podczas walki możemy zmieniać też broń.

6.Broń

Broń możemy zmieniać tylko na bezpiecznych obszarach. np.plaża,swój namiot.
Aby zmienić broń klikamy te zielone kółko/strzałkę wybieramy broń i klikamy na napis jaki się tam znajduje.

Obrazek

Zielona kropka przed nazwą oznacza że obecnie z tej broni korzystamy.

7.Drużyna

w zakładce Drużyna możemy założyć swoją drużynę.
Wystarczy wpisać nazwę i kliknąć Załóż drużynę.
Co oferują drużyny?

- do 10 współpracujących ze sobą graczy,
- rywalizację w rankingu drużyn i dodatkowych statystykach,
- zdobywanie drużynowych osiągnięć,
- możliwość walki z innymi drużynami,
- obóz drużyny i możliwość jego rozbudowywania,
- dodatkowe opcje, m.in. prywatne forum drużynowe.

8.Staty

w zakładce Staty macie do rozdysponowania 5 punktów.
o tu

Obrazek

9.Gracze w pobliżu

Klikając na tą zakładkę możecie zobaczyć którzy z użytkowników są w pobliżu.
Możecie dodać ich do przyjaciół/wrogów , zamienić z nimi słówko poprzez pw oraz zaproponować wymianę :)

Obrazek

Klikając na zakładkę Wymiana pojawi się zawartość naszego plecaka i osoby z którą chcesz sie wymienić.
Żeby zaproponować wymianę należy kliknąć interesujący nasz przedmiot.
Jeśli chcemy coś oddać klikamy na przedmioty z lewej(nasz plecak),jeśli chcemy coś otrzymać klikamy na przedmioty po prawej(plecak innej osoby) i klikamy Zaproponuj wymianę

Obrazek

10.Postacie z serialu

Jeśli znajdziemy się wystarczająco blisko jakiejś postaci pojawi się ona
o tu

Obrazek

klikając na nią możemy z nią pogadać :)
Możemy też oddawać przedmioty lub zabierać jeśli level postaci na to pozwala.
Niektóre postacie z serialu mają na sprzedaż broń.

11.Podgląd statystyk

Klikając na Profil

Obrazek

możemy zobaczyć nasze statystyki( bardzo fajne :P )

Jestem początkujący ( jak wszyscy ;) ) więc za ewentualne błędy i nie dociągnięcia przepraszam.
Jeżeli o czymś zapomniałem( a pewnie się tak zdarzyło :P ) proszę pisać, jeśli będę wiedział to postaram się pomóc.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co 4 minuty odnawiają się 2 punkty ruchu.

W plecaku możemy pomieścić 15 itiemów.

Namiot możemy przenosić co 20 dni.
U niektórych postaci możemy zwiększyć umiejętność rozbijania obozu dzięki czemu będziemy mogli swój namiot częściej przenosić.

Misje.

Aby zdobyć misję musimy podejść do jakiejś postaci.
Gdy znajdzie się już w naszym zasięgu klikamy na nazwę bohatera.
Jeśli wyskoczy np.

Obrazek

to mamy szczęście, właśnie dostaliśmy misje !
Jeśli postać będzie tylko coś gadała no to musimy niestety poczekać aż otrzymamy misję.
Misje są przyznawane losowo !

Każda czynność ma opis i info ile zabiera siły.
Siła odnawia się o 1% co 3 minuty !

Zapraszanie do drużyny.
Klikamy na Gracze w pobliżu i przy nicku danej osoby mamy Zaproś do drużyny
Proste :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Paczki.

Doszła nowa opcja dzięki której możemy otrzymać darmowe jedzenie lub picie.
Są to paczki.
Każdy ma swój link polecający tutaj : http://www.lost-online.pl/sygnatury.php

Możemy go podesłać znajomym lub nie znajomym i jeśli klikną w link wyskoczy coś takiego :

Obrazek

Po wpisaniu prawidłowego kodu i kliknięciu przycisku Nakarm [Twój nick]
otrzymujemy owoc lub wodę.
Dziennie możemy otrzymać 20 paczek.
Uwaga !
Osoba która klika w link musi być z poza lost-online.pl inaczej nie dostaniemy nagrody !

Poradnik napisał...
Wasz Roundup
Obrazek
Avatar użytkownika
Talib
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 844
Dołączył(a): lutego 2008
Lokalizacja: omom
Ulubiona postać: Eko

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez adi11 » 16 lut 2010, 16:48

Mam pytanie odnośnie namiotu , czy wymagany jest jakiś lvl czy ilość pkt siły bądź energii żeby robić namiot ?
Avatar użytkownika
adi11
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2
Dołączył(a): kwietnia 2008
Ulubiona postać: Sawyer

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez Astral » 16 lut 2010, 17:03

adi11 napisał(a):Mam pytanie odnośnie namiotu , czy wymagany jest jakiś lvl czy ilość pkt siły bądź energii żeby robić namiot ?

Nie, namiot możesz rozbić na każdym levelu i z każdą ilością siły (Jeśli mowa o pierwszym rozbiciu, bo przeniesienie go kosztuje już 10 punktów siły)
Avatar użytkownika
Astral
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 944
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Gwardia
Ulubiona postać: Locke

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez Polska » 17 lut 2010, 11:49

Co ile mogę przenosić namiot?
Avatar użytkownika
Polska
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 14
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: Piwniczna
Ulubiona postać: Ben

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez Talib » 17 lut 2010, 11:52

to zalezy od poziomu rozbijania namiotu.

Początkowo:

Twój poziom umiejętności pozwala rozbić obóz co 20 dni. Wyższy poziom pozwala rozbijać obóz częściej.
Avatar użytkownika
Talib
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 844
Dołączył(a): lutego 2008
Lokalizacja: omom
Ulubiona postać: Eko

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez MERRL » 17 lut 2010, 17:21

gdzie mogę zdobyć jakieś zadanie
MERRL
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 16
Dołączył(a): stycznia 2010
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona postać: Charlie

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez Astral » 17 lut 2010, 17:23

MERRL napisał(a):gdzie mogę zdobyć jakieś zadanie

Zadania są dawane losowo przez postacie, musisz mieć szczęście by Ci zaproponowali
Avatar użytkownika
Astral
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 944
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Gwardia
Ulubiona postać: Locke

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez Slawek » 18 lut 2010, 17:23

Witam was !
Ja mam z kolei takie pytanko
Na mapie miejsca zaznaczone są czerwonym kwadracikiem no i doszedłem do takowego miejsca i nic nie wyświetla / nic się nie dzieje.
Coś jest nie tak czy tak ma być ?
Pozdro
Slawek
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2
Dołączył(a): marca 2009
Ulubiona postać: Locke

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez Astral » 18 lut 2010, 17:33

Zależy o jakie miejsce chodzi, jesli o krater to kropka nic w nim nie oznacza, może też Ci codzić o czerwony duży kwadrat z czarną otoczką, to jest twój namiot który rozbiłeś
Avatar użytkownika
Astral
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 944
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Gwardia
Ulubiona postać: Locke

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez Slawek » 18 lut 2010, 17:45

Chodziło o krater :P
dzięki za odpowiedź
Slawek
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2
Dołączył(a): marca 2009
Ulubiona postać: Locke

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez Polska » 19 lut 2010, 20:44

Doszedłem do okolic krateru. W pierwszym sezonie widzę, że komuś zaliczyło to jako znalezione nowe miejsce. A czemu mi tego teraz nie zaliczyło? Na mapie mam zaznaczony czerwony kwadrat, że jako odkryłem a w Miejscach nie ma tego.
Avatar użytkownika
Polska
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 14
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: Piwniczna
Ulubiona postać: Ben

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez Astral » 19 lut 2010, 20:56

Polska napisał(a):Doszedłem do okolic krateru. W pierwszym sezonie widzę, że komuś zaliczyło to jako znalezione nowe miejsce. A czemu mi tego teraz nie zaliczyło? Na mapie mam zaznaczony czerwony kwadrat, że jako odkryłem a w Miejscach nie ma tego.

Krater nie liczy się do znalezionych miejsc, wcześniej się liczył, teraz nie, tyle.
Avatar użytkownika
Astral
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 944
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Gwardia
Ulubiona postać: Locke

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez Szon » 19 lut 2010, 21:22

Mam pytanko u kogo mam wziącs zadanie nie bylem jeszcze tylko u saida i,charliego i jina jak ty cos robic ja nie da sie
Avatar użytkownika
Szon
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2
Dołączył(a): kwietnia 2009

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez Astral » 19 lut 2010, 21:52

Szon napisał(a):Mam pytanko u kogo mam wziącs zadanie nie bylem jeszcze tylko u saida i,charliego i jina jak ty cos robic ja nie da sie

Było już mówione na forum, zadania są przyznawane losowo, możesz dostać w każdej chwili i od każdej osoby
Avatar użytkownika
Astral
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 944
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Gwardia
Ulubiona postać: Locke

Re: Poradnik dla początkujących

Postprzez Redsunset » 26 lut 2010, 01:49

a przy którym lvl jest możliwość częstszego przenoszenia namiotu?
Avatar użytkownika
Redsunset
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 136
Dołączył(a): stycznia 2009
Lokalizacja: Nibylandia

Następna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron