Pomoc finansowa dla lost.online

Wszystko o grze LOST Online - miejsce na Wasze opinie i komentarze.

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Eis » 13 lis 2008, 22:45

30 osób wpłacających?

nie... 30 osób jest może grających

z czego imo wpłaci 1/8...

co daje nam 4-5 wpłaty po 3 zł. (12-15zł)...

jak coś, zawsze mogę rzucić grosikiem na szczęście : )
Eis
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 340
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Mrągowo
Ulubiona postać: Sawyer

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Mati57 » 13 lis 2008, 23:08

Mam pomysl.

Mozna zrobic cos podobnego do premium tzn. dodatki dla smiechu :). Np. w zakladce ludzie temu userowi ktory sobie to "premium" kupil wyswietlala by sie opcja "rozmowa" i ten user wybieralby jakie 2 lub 3 odpowiedzi maja sie wyswietlac po kliknieciu tego. Mozna by bylo takze wymyslac sobie range na forum itp. co tam wymyslicie.

A co do kosztow to mogloby to kosztowac 7 zl za np. 2 tygodnie, poniewaz 3 zl to moim zdaniem za malo na taka ilosc graczy, a napewno znajdzie sie troche osob ktore beda z tego korzystaly.
Mati57
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 282
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Locke

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Astral » 13 lis 2008, 23:12

Mati57 napisał(a):Mam pomysl.

Mozna zrobic cos podobnego do premium tzn. dodatki dla smiechu :). Np. w zakladce ludzie temu userowi ktory sobie to "premium" kupil wyswietlala by sie opcja "rozmowa" i ten user wybieralby jakie 2 lub 3 odpowiedzi maja sie wyswietlac po kliknieciu tego. Mozna by bylo takze wymyslac sobie range na forum itp. co tam wymyslicie.

A co do kosztow to mogloby to kosztowac 7 zl za np. 2 tygodnie, poniewaz 3 zl to moim zdaniem za malo na taka ilosc graczy, a napewno znajdzie sie troche osob ktore beda z tego korzystaly.

Pomysł bardzo dobry, tylko z tą ceną tak średnio... lepiej jak było mówione, że 10 zł na 3 miesiące, czy jakoś tak... Może na początku nie pokryje to wszystkich kosztów, ale potem będzie coraz więcej userów i coraz więcej pieniędzy
Avatar użytkownika
Astral
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 944
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Gwardia
Ulubiona postać: Locke

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Mati57 » 13 lis 2008, 23:13

no niewiem czy to wszystko nie odgoni userow. :(

Astral wiem ze drogo ale jak chcesz miec dobre L-o to trzeba :(
Mati57
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 282
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Locke

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Talib » 14 lis 2008, 00:01

ale ja nadal nie wiem czy zbieramy na nowy serwer, czy na utrzymanie obecnego serwera, czy na utrzymanie nowego serwera którego jeszcze nie ma?
Avatar użytkownika
Talib
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 844
Dołączył(a): lutego 2008
Lokalizacja: omom
Ulubiona postać: Eko

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Mati57 » 14 lis 2008, 00:07

to zalezy od kasy jaka sie zbierze
Mati57
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 282
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Locke

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Rambo » 14 lis 2008, 00:08

Utrzymanie nowego raczej. Na stówę pewien nie jestem, ale chyba o to chodziło.
Avatar użytkownika
Rambo
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 329
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: http://www.youtube.com/watch?v=aCca5mPMp9A
Ulubiona postać: Locke

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Gaw » 15 lis 2008, 14:04

Nieźle, 4 strony. No to od początku.

Najpierw potrzebna suma. Rzeczywiście, 30, 40 zł miesięcznie więcej i jest już nowy, lepszy serwer, który tą setkę graczy online powinien pociągnąć bez general errorów co chwilę. Często widziany general error (choć nie ten co ostatnio) oznacza po prostu przekroczenie dozwolonych ilości połączeń do bazy. Przez użyte technologie wcale nie jest o to ciężko. Każdy, niezależnie od tego czy jest studentem, czy nawet żulem jest w stanie odłożyć te ~2 zł dziennie żeby na koniec miesiąca mieć potrzebną sumę i dlatego nie dziwię się, że niebieska moderatorka (:*) po zobaczeniu tego tematu chciała nacisnąć "usuń" (robienie całego szumu, akcji, nowych kont, zbierania kasy bo trzeba 40 zł?). Jak to czytam to nawet trochę żałośnie tu wyszedłem :) Rzecz w tym, że dopóki nie mam świnki skarbonki z napisem "lost-online" i tam codziennie nie wrzucam, to co jakiś czas (pół roku - serwer, rok - domena) dochodzi do momentu gdzie trzeba wyskoczyć z większej kasy - w tej chwili by starczyło wypłacenie tego, co nazbierało się z reklam i dołożenie paru dych. Przy lepszym serwerze całkiem możliwe, że byłoby to ~700 zł w skali roku (może na zmianę co pół 300 i 400), z czego reklamy mogą nie pokryć połowy (przy takim ruchu na grze jak teraz, bo tu się często zmienia) i po prostu trzeba by było wyskoczyć z jakichś oszczędności (jeszcze by je trzeba było mieć). Jest to dodatkowo kwota rosnąca co jakiś czas. Na pewno byłbym to w stanie jeszcze utrzymać przy tym lepszym serwerze, ale rzecz w tym, że to jeszcze trzeba chcieć w to pakować kasę.

Toudi napisał(a):Jakby chcieli konsultacji to zostawiliby dział propozycje.


To jest bardziej związane z moim podejściem do tej gry, a w tej chwili na pewno nie podchodzę do niej tak aktywnie jak kiedyś. Wcześniej starałem się odpisać na każdy coś wnoszący post i ogólnie byłem wszędzie, ale kiedy ludzie mieli po 100 problemów (a bo ten ma władzę, tutaj ktoś pewnie coś dostał, a ta zmiana nie wejdzie bo nie odpowiada drużynie X), to po prostu mi się odechciało. Coś trzeba to ciągle robię, jednak gdzie nie trzeba to się nie pojawiam i świat się nie zawali.


Może teraz trochę o serwerze. Od startu gry, jego parametry były już ze 2 razy powiększane, ale po prostu wraz z przypływem graczy ciągle trzeba więcej. Ostatnio mieliśmy aktualizację bazy danych MySQL z wersji 4.1 do 5.0 i wynikły z tego problemy nie związane z ilością graczy (poczytajcie np. tu http://www.przemo.org/phpBB2/forum/view ... ,start,675 ). Problemem tego serwera nie jest w tej chwili miejsce, czy potrzebny transfer (prościej - nie chodzi o liczbę graczy), a jego jakość. Z czasem nawet walki by się same podniosły i prawdopodobnie uda mi się je niedługo przywrócić już bez wcześniejszych błędów. Zdarzają się sytuacje gdzie wszystko leży przez ileś tam minut/godzin i nie można nić zrobić. Jeśli nie będzie lepszego jakościowo serwera (dedykowany na pewno nie jest jeszcze potrzebny) to takie rzeczy się będą przytrafiać. Jeśli uda się przywrócić walki to niby problem z głowy, ale temat niedługo wróci, bo w drugim sezonie graczy będzie dużo więcej.


Toudi napisał(a):Walnij mi jeszcze tekstem że rewolucja jest dobra, to jebnę ze śmiechu.


Rewolucja jest dobra (zrób zdjęcie jak jebniesz ze śmiechu, bo nikt nie uwierzy). Ludzi swego czasu było tu dużo i jakbym zrobił 1 temat z numerem konta to nieźle bym się mógł "nachapać", ale mam do tego całkiem inne podejście. Nie wiem czy wskażecie mi jakąś w miarę popularną grę, gdzie ktoś nie ściąga od userów kasy. Tutaj, tak jak Hani napisał, wszystko w miarę chodziło, czasem z reklam coś przyszło i nie było potrzeby robić takich akcji. Jest to też spore zobowiązanie, bo zdarzały się sytuacje, gdzie przez błędy nie wszystko było do końca stabilne, czy chodzi nawet o fakt, że moje ewentualne zniknięcie by było źle odebrane, a teraz jestem "wolny" - 1 przyciskiem mogę wszystko zamknąć i pójść w swoją stronę.

Jak to teraz działa? Jak już pisałem, co jakiś czas jak przybędzie graczy trzeba brać większe konto, czy dokupywać transferu. Nie dzieje się to na zasadzie, że graczy przybywa to załatwiam coś żeby na przyszłość było dobrze. Gracze już muszą być, musi się zebrać jakaś tam kwota z reklam, bo inaczej byłbym setki (których nie mam) na minusie. Taka zmiana byłaby na pewno rewolucyjna i nie koniecznie zła. Nie chodzi tu nawet o sam serwer, bo co byście powiedzieli np. na jakieś upominki na koniec sezonu? Nawet jakiś medal, dyplom, czy pucharek wysyłany do zwycięzców byłby fajną rzeczą. Co byście powiedzieli na nowe serwery jeszcze zanim gra zacznie mulić, a nie kiedy już to bardzo przeszkadza? O i klikanie w "pomarańczowe" (nie piszcie o tym :) ) tutaj nic nie pomoże, bo po prostu to są groszowe sprawy.


Już się nawet spory post zebrał, to przejdę do samych kont. Z tych 4 stron można wybrać fajne pomysły, ale też sporo mi się nie podoba. Na początek:

Hani napisał(a):Wiadomo ludzie wspierający grę finansowo powinni byc zauważalni. Nie chodzi tu o to abym ja miał się z tłumu wyróżnic, bo i tak się wyróżniam:) Chodzi o zasady. Współfinansowanie jest to poważna sprawa i nie może przejśc niezauważenie.


A mi zależy właśnie na tym, żeby to właśnie nie było na takiej zasadzie. Nie chodzi mi o zbieranie kasy od znajomych ludzi na wybrany cel, bo rzeczywiście bym miał później wobec nich różne zobowiązania. Gdyby o to chodziło to potrzebną sumę zebrałbym przez gg, bez żadnych VIPów czy premiumów. Nie chodzi o jakąś spółkę akcyjną, gdzie każdy ma swój udział i władzę :) Chodzi nie o współfinansowanie, a o wykupienie konkretnej usługi na 3 miesiące (bo 3 miesiące za 10 zł bardzo mi tutaj odpowiada). Chodzi o ściśle określone korzyści, ale oczywiście takie, które nie dają przewagi w grze.

Nie podoba mi się też pomysł z selekcją chętnych - ten mi nie odpowiada to nie biorę kasy i nie ma nic do powiedzenia, a tego lubię to biorę? Jak to mam odebrać ja i ci z którymi już rozmawiam / rozmawiałem na temat gry? "Zapłać, bo nie będziesz się liczył", czy "liczysz się to zapłać" to dosyć dziwne podejście. Najlepiej by było jakbym nie znał wcale wpłacających, a nie brał od tych, których lubię. Tutaj praktycznie każdy każdego zna, dlatego przez prawie rok jak jest gra taki temat nie został poruszony. Przy tysiącach graczy to by po prostu zostało pewnego dnia wprowadzone i bym się nie interesował tym kto wpłacił, a kto nie. Mi osobiście trochę głupio brać kasę od ludzi, których znam, bo bym się czuł do czegoś zobowiązany, a i tak już tu spędzam prawie cały wolny czas.

Hani napisał(a):O wielu sprawach o których dyskutują niebiescy Yonka po prostu nie wiesz. Tak zresztą jak i ja. Osoby wpłacające regularnie pewną niewielką sumę pieniędzy zostałyby po prostu dopuszczone do rozmów. Wydaje mi się, że byłoby to lepsze. Obecnie nie ma nikt pojęcia co się dzieje za "niebieską kurtyną". Chodzi tu o kwestie zmian, kar itp. Nie oznacza to że VIPy otrzymają uprawnienia moda. Zostaną po prostu włączeni do rozmów. Oczywiście to tylko moja indywidualna sugestia.
(...)
Włączenie nowych ludzi byłoby korzystne np. przy decyzjach o umieszczaniu na mapie nowych lokacji. Nie dochodziłoby to takich kuriozalnych sytuacji jak wtedy kiedy z 5 miejsc, które pojawiły się w sezonie wakacyjnym wszystkie odkryły na początku Pulpety. Nie mówię tu że wiedzieli gdzie są te miejsca, ale jako pierwsi dowiedzieli sie że takowe istnieją bo Lucy pomagała je tworzyc. Też bym ze swoimi rozpoczął poszukiwania jakbym wiedział że coś się pojawiło i nikt tego nie ma.


Niebiescy nie dyskutują raczej o żadnych sprawach, które by zainteresowały normalnych graczy, a przynajmniej nie jest to poruszane na forum, dlatego "VIP" by się nie zadowolił włączeniem do rozmów, których nie ma. Ten temat był już poruszany wcześniej, kiedy ludzie wypełniali ankietę. Każdy chce się dostać na forum, na którym praktycznie nic nie ma, a gdyby rzeczywiście tam się dostali ludzie, to by było już mniej niż 0. Mamy 3 działy:
- ogólne - pokazywałem już wtedy screen z tym forum,
- użytkownicy - rozmowy o użytkownikach, czy informacje o banach jak coś się stanie,
- sugestie - najmniej aktywne, chociaż myślałem, że mniej od ogólnego się nie da.
Nic by się raczej nie stało jakbym się tam teraz zwaliło całe forum, ale po prostu potrzebujemy miejsca, gdzie trzeba czasem zostawić jakąś wiadomość, czy coś napisać.
- Forum w sierpniu - http://img67.imageshack.us/img67/897/beztytuudw9.png
- Te same forum teraz, w połowie listopada - http://img291.imageshack.us/img291/6209/beztytuuni7.png
Dużo różnic widzicie? Nawet napiszę co tam się od sierpnia stało. "Kontakt z modami" - miejsce na propozycje kategorii do działu kontakt (było 0 propozycji), "Poradnik..." - nie skończony poradnik do gry, "Reklama" - napisałem, że pewna strona wspomniała o LO, "Mój temat" - musiałem przed wyjazdem zapisać sobie gdzieś numery walk do wycofania. Gdyby ludzie mieli dostęp do tego forum, z tych wszystkich tematów by się pojawił tylko "kontakt z modami", bo reszta by nie miała sensu.

Nie ma też żadnych decyzji o wprowadzaniu lokacji, tak samo jak nie było i nie będzie listy dostępnych lokacji, dlatego nie potrafię włączyć kogoś do takich dyskusji. Nie mam też zamiaru czekać aż ktoś się wypowie, czy dodawać, czy nie, bo jaki to ma cel? Wprowadzane było raczej wszystko, co może być wprowadzone, ale zdarzało się już wcześniej takie coś jak opisałeś - pominęliśmy jakąś scenę i nie było screenów, ktoś się upomniał o to miejsce, podał nazwę odcinka, czy nawet miejsce gdzie można wyciągnąć konkretny screen i nie dziwne, że odpowiedziałem, czy to dodam, czy nie. Nie chodzi w tym przypadku nawet o niebieską osobę :) Przypadek, który opisujesz wyglądał bardzo prosto - w sezonie wakacyjnym dostałem listę, co by można jeszcze dodać, bo nie ma, a by fajnie było sobie jeszcze pochodzić po wyspie i poszukać. Dostałem nawet screeny, których nie udało się zdobyć w serialu (Pala Ferry) i chociaż niektóre z tych miejsc się nie pojawiły, bo chciałem je bardziej rozbudować (np. pole golfowe - mini gierka) to napisałem, że ok, dodam i dodałem. Nie było żadnych rozmów, czy trudnych decyzji. Nie wiem czy pamiętasz, napisałem Ci wtedy na gg, że pewnie dziś ludzie będą mieć niespodziankę na grze (bo znajdą miejsca), ale znaleźli 3-4 miejsca dopiero po paru dniach. Pamiętam też kolejną aferę z tym związaną - że są 4 nowe miejsca i Pulpety dostały na nie namiary (a było 5 i sporo czasu minęło zanim ktokolwiek znalazł). Była też druga mniejsza o to, że schowałem nazwy z działu "miejsca", a potem podobno pod naciskiem ludzi je tam pokazałem - oczywiście nic takiego nie było, lista wypełnia się sama, kilka dni po znalezieniu. Są po prostu rzeczy, o których ludzie się dowiadują (głównie z tematu "zmiany"), ale są też takie, o których nie chcę żeby się dowiedzieli - np. wartości siły za poruszanie się, czy choćby te informacje o miejscach - jeśli ktoś coś wie, to tylko sobie to zawdzięcza. Czy Pulpety wtedy wiedziały co i jak to nie mam zamiaru dochodzić, wolałbym żeby takie rzeczy nie wychodziły, ale też nie mam zamiaru działać przeciwko sobie i informować wszystkich, bo 1 osoba się jakoś dowiedziała. Z miejscami jest jak już kiedyś pisałem - walka z czasem, trzeba dawać nowe, bo ludzie w końcu znajdą to, co jest, a jakby wiedzieli czego szukać to bym sobie na pewno nie pomógł.

Żeby już nie było tak wszystko na "nie", publiczny dział "propozycje" już może nie wrócić, a nie widzę w tym problemu żeby w ramach tego konta VIP taki powstał. Nie ma też problemu z forum ogólnym dla VIPów, gdzie można pisać o czymkolwiek. Nie wiem jak bym mógł z kimś się bardziej liczyć niż do tej pory, jak na każdy sensowny post była odpowiedź, a zmiany były wprowadzane. Mogę to znowu poszerzyć o dział na propozycje, ale jeśli 5 na 8 VIPów napisze bzdurę, to nie mogą być pewni, że będzie jakaś reakcja, bo oni coś "finansują".

Oprócz tego dobre są wymieniane wcześniej propozycje typu ranga, kolorek, czy jakiś opcjonalny interfejs gry. W ramach takiego konta dobry by też był łatwiejszy dostęp do gry z telefonów - chodzi tu o jakąś uproszczoną wersję, która nie weźmie za dużo kb danych. Myślałem nawet nad specjalną zakładką dla VIPów przy wyborze sezonów żeby można było zobaczyć tylko ranking VIPów - zawsze jakaś dodatkowa statystyka, gdzie się można ścigać. Możliwe jest też m.in. całkowite wyłączenie reklam w ramach takich kont, jak i dużo innych rzeczy, które tylko sobie wymyślicie. To jest właśnie ta różnica, gdzie indziej takie coś by było po prostu wprowadzone, tutaj macie duży wpływ na to, co takie konto da, jak to nazwać, za ile, kiedy i czy w ogóle.

Hani napisał(a):Robi się naprawdę nudno w grze. Jeżeli w takich okolicznosciach miałby startowac 2 sezon to naprawdę będzie nieciekawie.


To już tak trochę poza tematem, ale nie martwię się o 2 sezon. Jest ponad 4500 userów, wystarczy wysłać mail i jak 5% się zainteresuje (a już się zainteresowali, jeśli są użytkownikami) to mamy ponad 200 graczy w 1 dzień. Jest nudno, bo gra mało w tej chwili oferuje i ludzie się trochę wykruszyli.
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Mati57 » 15 lis 2008, 14:29

wow ale dlugie :shock:

Gaw napisał(a):Jest nudno


mi sie ta gra nigdy nie znudzi ;]
Mati57
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 282
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Locke

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Rambo » 15 lis 2008, 15:05

Gaw napisał(a): Jak to czytam to nawet trochę żałośnie tu wyszedłem :)


Sorry moja wina:) Chciałem pomóc tylko, ale mogło dziwnie zabrzmiec.

Gaw napisał(a):co byście powiedzieli np. na jakieś upominki na koniec sezonu? Nawet jakiś medal, dyplom, czy pucharek wysyłany do zwycięzców byłby fajną rzeczą. Co byście powiedzieli na nowe serwery jeszcze zanim gra zacznie mulić, a nie kiedy już to bardzo przeszkadza?
(...)
Chodzi nie o współfinansowanie, a o wykupienie konkretnej usługi na 3 miesiące (bo 3 miesiące za 10 zł bardzo mi tutaj odpowiada). Chodzi o ściśle określone korzyści, ale oczywiście takie, które nie dają przewagi w grze.


Ok jakkolwiek zaproponujesz to i tak się dołączę. Inaczej to trochę widziałem ale upierac się nie będę.


Gaw napisał(a):Pamiętam też kolejną aferę z tym związaną - że są 4 nowe miejsca i Pulpety dostały na nie namiary (a było 5 i sporo czasu minęło zanim ktokolwiek znalazł). Czy Pulpety wtedy wiedziały co i jak to nie mam zamiaru dochodzić, wolałbym żeby takie rzeczy nie wychodziły, ale też nie mam zamiaru działać przeciwko sobie i informować wszystkich, bo 1 osoba się jakoś dowiedziała.


Eee spoko, po jakims czasie stwierdziłem, że Pulpety są po prostu bardziej lubiane w społeczności dlatego mają miejsca szybko:)

Gaw napisał(a):Żeby już nie było tak wszystko na "nie", publiczny dział "propozycje" już może nie wrócić, a nie widzę w tym problemu żeby w ramach tego konta VIP taki powstał. Nie ma też problemu z forum ogólnym dla VIPów, gdzie można pisać o czymkolwiek.


Jak dział "propozycje" ma nie istniec to przynajmniej było by dobre i w jakies częsci spełniało moja ideę.

Gaw napisał(a):Mogę to znowu poszerzyć o dział na propozycje, ale jeśli 5 na 8 VIPów napisze bzdurę, to nie mogą być pewni, że będzie jakaś reakcja, bo oni coś "finansują".


To mógłbys tylko napisac: "bzdura" :)
Avatar użytkownika
Rambo
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 329
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: http://www.youtube.com/watch?v=aCca5mPMp9A
Ulubiona postać: Locke

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Gaw » 15 lis 2008, 15:32

Hannibal napisał(a):Ok jakkolwiek zaproponujesz to i tak się dołączę. Inaczej to trochę widziałem ale upierac się nie będę.


Ja rozumiem o co chodziło, ale do tego nie potrzeba mi wyznaczonego grona osób, jeśli już 1 osoba może z czymś sensownym wyjść i to przejdzie. Jeśli byśmy tu grali w większym gronie to by to miało duże znaczenie, bo wtedy najpierw dział "sugestie" moderatorów, potem to forum VIPowe, a dopiero na końcu by trzeba było przejść te setki tematów od reszty. Po prostu ciężko mieć większy wpływ niż np. w rozmowie na gg, czy na czacie, ale wiadomo że nie z każdym się da porozmawiać. Myślę, że tutaj właśnie te forum z propozycjami by zaspokoiło takie oczekiwania, tym bardziej jeśli reszta już takiego nie ma, a na pewno w takim przypadku bym się zobowiązał, że wszystko przemyślę, czy odpowiem w każdym temacie. Chodzi mi o to żeby nie oczekiwać czegoś, czego nie mogę obiecać tym bardziej jak np. teraz mam problem żeby wejść tu raz na tydzień. Jak zbierze się powiedzmy 80% VIPów i będą chcieli jakiejś tam zmiany, to nie mogę zapewnić, że będę chciał i mógł ją wprowadzić. Jeśli byście chcieli jakichś dyskusji na różne tematy, to sami sobie byście musieli takie zorganizować, bo po prostu, jak już pokazałem, nie ma do czego się dołączyć.

Odpada za to całkiem ten pomysł z wybieraniem od kogo chcę wziąć, a od kogo nie. Jeśli ma być taka grupa osób, których chciałbym się radzić, jeśli chodzi o zmiany to taka może powstać niezależnie od VIP.

Btw. lepsza nazwa konta premium, czy VIP?
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Astral » 15 lis 2008, 15:49

Gaw napisał(a):Btw. lepsza nazwa konta premium, czy VIP?

VIP :D
Avatar użytkownika
Astral
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 944
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Gwardia
Ulubiona postać: Locke

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Yona » 15 lis 2008, 15:50

Gaw napisał(a):Btw. lepsza nazwa konta premium, czy VIP?


VIP zdecydowanie lepiej ;p.
Avatar użytkownika
Yona
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 574
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: Kato

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Eis » 15 lis 2008, 16:18

konta premium.
Eis
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 340
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Mrągowo
Ulubiona postać: Sawyer

Re: Pomoc finansowa dla lost.online

Postprzez Toudi » 15 lis 2008, 17:12

Gafik napisał(a):Rewolucja jest dobra (zrób zdjęcie jak jebniesz ze śmiechu, bo nikt nie uwierzy).

http://img383.imageshack.us/img383/7329/94722406aw3.jpg
Chciałem przez to wyrazić jedynie, żeby Hani nie porywał się z tłumem na rządzących i nie chciał jakiś zmian za wszelką cenę. Zła jest rewolucja z woli wzburzonego tłumu, a na myśl przyszła mi rewolucja francuska, bo ładnych parę postów wcześniej Hani co nieco o niej tam wspominał. Nie mam za to nic przeciwko rewolucji ze strony władzy, bez presji, zmian które i uprzyjemnią grę nam, i pomogą portfelowi studenta.
Gafik napisał(a):O i klikanie w "pomarańczowe" (nie piszcie o tym :) )

ok.
Gafik napisał(a):Chodzi nie o współfinansowanie, a o wykupienie konkretnej usługi na 3 miesiące (bo 3 miesiące za 10 zł bardzo mi tutaj odpowiada). Chodzi o ściśle określone korzyści, ale oczywiście takie, które nie dają przewagi w grze.

Nie wiem tylko, czy jak ktoś wykupi sobie ze 2 razy takie konto, to później mu się nie znudzi. Obstawiam że 3/4 aktywnych graczy wykupi sobie na początku, a następnym razem co dziesiąty (z ok. 70?). No i kwestia sposobu płatności - poprzez płatność sms dotrzesz do większej ilości osób, ale chyba znaczną część z tej kasy będziesz musiał oddać z samej racji korzystania z takiego ułatwienia. Bo jednak więcej osób wyśle smsa niż pogna na pocztę. Ale wyliczenia już łaskawie zostawię Tobie.
Gafik napisał(a):Nie ma też problemu z forum ogólnym dla VIPów, gdzie można pisać o czymkolwiek (...) ranga, kolorek, czy jakiś opcjonalny interfejs gry. W ramach takiego konta dobry by też był łatwiejszy dostęp do gry z telefonów (...) specjalną zakładką dla VIPów (...) Możliwe jest też m.in. całkowite wyłączenie reklam w ramach takich kont, jak i dużo innych rzeczy, które tylko sobie wymyślicie.

Bajer jest, ale i tak więcej dostałbyś za swoje... 'specjalne' zdjęcia ;*
Gafik napisał(a):Btw. lepsza nazwa konta premium, czy VIP?

VIP, bo konto premium jakoś nieodzownie kojarzy mi się z korzyściami w grze, a nie ogólnymi nic nie znaczącymi, a jednak zajefajnymi kolorkami i głupimi interfejsami :D Ew. Misiaki Gawa (MG).
Toudi
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 198
Dołączył(a): września 2007
Ulubiona postać: Locke

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron