O walkach słów kilka

Wszystko o grze LOST Online - miejsce na Wasze opinie i komentarze.

Re: O walkach słów kilka

Postprzez Sardo » 21 kwi 2013, 20:35

Ursulla napisał(a):Siła A to 0-3 kroków od przeciwnika
Siła B to 4-6 kroków od przeciwnika


Ja się może nie znam, ale to raczej prawda nie jest.
Poprawne odległości to:
A 0-2
B 3-6
:)
Avatar użytkownika
Sardo
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 263
Dołączył(a): lutego 2010
Lokalizacja: Wieliczka
Ulubiona postać: Sawyer

Re: O walkach słów kilka

Postprzez Ursulla » 21 kwi 2013, 23:48

Sardo napisał(a):
Ursulla napisał(a):Siła A to 0-3 kroków od przeciwnika
Siła B to 4-6 kroków od przeciwnika


Ja się może nie znam, ale to raczej prawda nie jest.
Poprawne odległości to:
A 0-2
B 3-6
:)

Nie.
Avatar użytkownika
Ursulla
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 446
Dołączył(a): stycznia 2009
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Hurley

Re: O walkach słów kilka

Postprzez Sardo » 22 kwi 2013, 08:14

Byłem o tym zawsze przekonany i aż obejrzałem jakąś walkę. Siła A działa 0-2...

A i polecam nowym odświeżyć walkę po jej rozpoczęciu bo często gęsto się ona nie wyświetla albo wyświetli się okno i możemy czekać w pip minut aż się pojawią tury. Nie polecam cierpliwości bo wtedy już mijają z 2 tury średnio i jesteśmy w plecy :) Jeśli to my atakujemy prawdopodobieństwo nie pojawienia się walki jest mniejsze.
Avatar użytkownika
Sardo
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 263
Dołączył(a): lutego 2010
Lokalizacja: Wieliczka
Ulubiona postać: Sawyer

Re: O walkach słów kilka

Postprzez Misska » 22 kwi 2013, 14:02

Jezu Sardo, dochodzę do wniosku że jak się nie uczepisz to jesteś chory :F
Avatar użytkownika
Misska
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 66
Dołączył(a): marca 2010

Re: O walkach słów kilka

Postprzez Sardo » 22 kwi 2013, 17:52

Nie chcę by nowi gracze byli wprowadzani w błąd po prostu. Pomóc chcę i źle jest :P

A Ty zawsze musisz się odezwać, z sensem czy raczej bez niego. Nie byłabyś sobą gdybyś nie nagrzmociła w klawiaturę :P
Avatar użytkownika
Sardo
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 263
Dołączył(a): lutego 2010
Lokalizacja: Wieliczka
Ulubiona postać: Sawyer

Re: O walkach słów kilka

Postprzez Gaw » 22 kwi 2013, 18:42

Sardo napisał(a):Byłem o tym zawsze przekonany i aż obejrzałem jakąś walkę. Siła A działa 0-2...


Obrazek

Sardo napisał(a):A i polecam nowym odświeżyć walkę po jej rozpoczęciu bo często gęsto się ona nie wyświetla albo wyświetli się okno i możemy czekać w pip minut aż się pojawią tury. Nie polecam cierpliwości bo wtedy już mijają z 2 tury średnio i jesteśmy w plecy :) Jeśli to my atakujemy prawdopodobieństwo nie pojawienia się walki jest mniejsze.


Okno walki pojawia się w ciągu 30 sekund. U niektórych szybciej, u niektórych wolniej, bo każdemu w innym momencie zaczyna się te 30 sekund. Sama walka rozgrywa się po stronie serwera, o pełnych minutach i nie ma związku z samym wyświetlaniem. Nie ma możliwości przyspieszenia walki, a samo odświeżenie działa losowo - w 51% walkę zobaczymy później niż bez odświeżenia, w 49% szybciej. Polecam nie odświeżać strony po rozpoczęciu walki, bo przez dodatkowy czas na ładowanie tury mogą wejść na siebie i wtedy faktycznie wystąpią błędy. Przy wolno działającym internecie mogą być problemy żeby w ogóle cokolwiek znowu wyświetlić i walka się zesra.
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke

Re: O walkach słów kilka

Postprzez Sardo » 22 kwi 2013, 19:32

To nie wiem w jaki sposób przeliczana jest odległość, wiem tyle że niezbyt poprawnie, więc może przydałoby się sprawdzić i naprawić ten błąd, jeśli rzeczywiście siła A ma być od 0 do 3.

A co do walk? Nie odświeżać? Są momenty że walka się pojawia a tury się nie wyświetlają, to nie jednorazowy przypadek. Stracę niewiadomoile hp i mam czekać dalej to w końcu mi się wyświetli? Coś jest nie tak i powinno zostać raczej naprawione, a nie zrzucanie winy na to i tamto.

Nie chcę tutaj być złośliwy czy mieć pretensję. Choć z początku miałem taki zamiar, no ale no. Po prostu fajnie byłoby pograć nie napotykając niemiłych niespodzianek (tak wiem, jak mi nie pasuję mogę spadać).
Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego źle Gawie.


I przydałoby się wywalić ten zbędny spam z tego tematu, zostawić tylko 1 post i zablokować odpowiedzi, tak mi się wydaje.
Avatar użytkownika
Sardo
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 263
Dołączył(a): lutego 2010
Lokalizacja: Wieliczka
Ulubiona postać: Sawyer

Re: O walkach słów kilka

Postprzez Ursulla » 22 kwi 2013, 19:45

Wkleja się kod ale i tak wie lepiej :D


Sardo napisał(a):I przydałoby się wywalić ten zbędny spam z tego tematu, zostawić tylko 1 post i zablokować odpowiedzi, tak mi się wydaje.

Sam narobiłeś ten "zbędny spam"...
Avatar użytkownika
Ursulla
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 446
Dołączył(a): stycznia 2009
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Hurley

Re: O walkach słów kilka

Postprzez Gaw » 22 kwi 2013, 19:45

Sardo napisał(a):To nie wiem w jaki sposób przeliczana jest odległość, wiem tyle że niezbyt poprawnie, więc może przydałoby się sprawdzić i naprawić ten błąd, jeśli rzeczywiście siła A ma być od 0 do 3.


Nie, nie ma błędu, to jest akurat krótki fragment na 2 linijki, a że zacytuję:

Sardo napisał(a):Nie chcę by nowi gracze byli wprowadzani w błąd po prostu.


Trochę jak kobieta, chwila i sam sobie zaprzeczasz.

śmieszny priv od Sardo napisał(a):ja i wiele osób może potwierdzić że w praktyce jest inaczej i możesz to zmienić, albo pogodzić się z takim stanem rzeczy i go potwierdzić


Czyli ciągle jak kobieta. Widziałeś kod gry, 1 cyfrę, którą łatwo zrozumieć, ale i tak musisz mieć rację :) No nie róbmy jaj.

Sardo napisał(a):A co do walk? Nie odświeżać? Są momenty że walka się pojawia a tury się nie wyświetlają, to nie jednorazowy przypadek. Stracę niewiadomoile hp i mam czekać dalej to w końcu mi się wyświetli? Coś jest nie tak i powinno zostać raczej naprawione, a nie zrzucanie winy na to i tamto.


W tle działa skrypt odświeżający się co 30 sekund, zwykła strona która się odświeża. Jeśli przestanie działać to nic się nie odświeży i nic się nie pojawi (hp, siła itd.). Mi się jeszcze nie przytrafiło, ale jest to możliwe, kiedy komuś przymuli net, albo akurat przymulił poprzedni serwer.
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke

Re: O walkach słów kilka

Postprzez Sardo » 22 kwi 2013, 19:51

Wkleiłeś fragment kodu, który nie musi o niczym świadczyć.
Zaspokoisz moją ciekawość i zdradzisz jak liczona jest "range"?

A jeśli dalej chcecie się upierać przy swoim proszę bardzo. Ja piszę co widzę.
Avatar użytkownika
Sardo
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 263
Dołączył(a): lutego 2010
Lokalizacja: Wieliczka
Ulubiona postać: Sawyer

Re: O walkach słów kilka

Postprzez Ursulla » 22 kwi 2013, 19:55

A Ty zawsze musisz się odezwać, z sensem czy raczej bez niego. Nie byłbyś sobą gdybyś nie nagrzmocił w klawiaturę

Skoro już jasne że nie masz racji to zamykam temat.
Avatar użytkownika
Ursulla
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 446
Dołączył(a): stycznia 2009
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Hurley

Re: O walkach słów kilka

Postprzez Gaw » 22 kwi 2013, 20:31

Sardo napisał(a):Wkleiłeś fragment kodu, który nie musi o niczym świadczyć.


Wkleiłem fragment kodu, który świadczy o zależności siły i odległości. To nie była moja opinia, tylko fragment generujący te wartości.

Dla tych, których nie przekonuje "<= 3" dla "pow1", co jest po prostu siłą A, przedstawiam poniższy test:

Walther - siła zmieniona,siła broni po zmianie A=0, B=99 (po to by była widoczna różnica między siłą A i B broni)
Hp zwiększane na potrzeby testu (żeby nie skończyło walki przed zrobieniem screenów)
Mierzone od 2 tury (pierwsza słabsza).

1 pole - http://www.lost-online.pl/uploads/inne/1krok.png
2 pola - http://www.lost-online.pl/uploads/inne/2kroki.png
3 pola - http://www.lost-online.pl/uploads/inne/3kroki.png
4 pola - http://www.lost-online.pl/uploads/inne/4kroki.png

Moja prośba (w tej chwili prośba) - nie wprowadzaj ludzi w błąd. Nie zachowuj się jak kobieta. Nie bądź taki uparty, a jeśli musisz to prywatnie. Nie wal mi takich tekstów na priv, bo nie mam czasu na przepychanki.
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke


Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron