Dziwne i niewyjaśnione

Tematy nie związane z serialem i grą LOST Online.

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez No_name » 17 lis 2008, 21:35

samurajwo napisał(a):Powtarzam trzeci raz simao :

Stanley Miller napełnił szklaną kolbę wodorem, metanem i amoniakiem zmieszał je z parą wodną i poddał te mieszankę wyładowaniom elektrycznym symulującym naturalne wyładowania elektryczne w atmosferze .
Po tygodniu w zamkniętym systemie pojawiły się złożone związki organiczne, w tym 13 różnych aminokwasów .

PS: I to do ch*lery jest ta pierwsza komórka jeło*ie !


Yhym, a skąd miał ten cały wodór, metan, amoniak itp.?
No_name
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 758
Dołączył(a): maja 2007
Ulubiona postać: Locke

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez Generał Kajzera » 10 gru 2008, 18:33

http://www.tvn24.pl/0,1573920,0,1,odkry ... omosc.html
Natura sama w sobie jest zadziwiająca.
Wielka stopa : A czemuż neandertalczyk nie mógł by przeżyć. Może kilka okazów się zachowało
Nessie : czemu musiało by tylko Loch Ness zamieszkiwać są oceany. A głębie oceanów kto wie co się w nich znajduje. http://pl.wikipedia.org/wiki/Morgawr http://pl.wikipedia.org/wiki/Champ_(kryptozoologia). To oznacza że nie jest tylko jedno miejsce. A dinozaury, czemu nie miały by przeżyć w głebokich zbiornikach wodnych
( oceanach). Plezjozaur być może ewoluowany xD
La czupakabra : To może być zmutowany nietoperz ( Gdzieś w ameryce było laboratorium w którym przeprowadzano na nietoperzach badania, a same nietoperze uciekł. tak mi się wydaje program dawno już leciał ) Równie dobrze może być to ewoluacja jakiegoś przetrwałego dinozaura lub poprostu zwierze dawno wymarłe o którym ludzie nic nie wiedzieli, a teraz poprostu się ujawiło

Gupi post xD ale musiałem się komuś wyżalić
Avatar użytkownika
Generał Kajzera
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 478
Dołączył(a): listopada 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Ulubiona postać: Jacob

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez Yona » 10 gru 2008, 21:36

PuFa napisał(a):Natura sama w sobie jest zadziwiająca.
Wielka stopa : A czemuż neandertalczyk nie mógł by przeżyć. Może kilka okazów się zachowało


Bo był za słabym osobnikiem ;[. Selekcja naturalna ;[.
Avatar użytkownika
Yona
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 574
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: Kato

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez Simao » 15 gru 2008, 23:05

mój ulubiony temat ma zastój ..no tak nie może być.

Więc może po produkuje trochę na temat który dla mnie jest tak kolosalnie dziwny, że aż niemożliwy.
2012.. temat stary i nawet kiedyś, kilka miesięcy tamu na chacie napisałem coś niecoś na ten temat ale wiadomo chat nie jest wieczny.
Oki jedną teorie która ma jedno źródło można łatwo obalić ale ten temat jest dziwny bo nic sie nie zgadza albo można napisać też, że wszystko sie zgadza.
Wiążąca z tematem jest przepowiednia Malachiasza (wiecie ten listy 112 krótkich łacińskich zdań mających opisywać wszystkich papieży) i co najlepsze wszystko z tej listy sie zgadza.. dla przykładu z wiki. przykład dwóch wszystkim znanych papież:
-De labore Solis (z pracy Słońca) – zwolennicy tej przepowiedni zauważają iż Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 w dniu zaćmienia słońca, a jego pogrzeb odbył się w czasie innego zaćmienia słońca 8 kwietnia 2005. Przed jego śmiercią mówiło się też, że pasuje do tego określenia, bo wędruje po Ziemi (pielgrzymki) niczym Słońce.
-Gloria Olivae (chwała oliwki) przypisuje się Benedyktowi XVI ponieważ jednym z symboli zakonu św. Benedykta jest gałązka oliwna
Wracając do tematu Malachiasz zakończył swoją cudowna liste na Benedykcie. I co przejmujące.. (już widze cytaty typu nie).
Następnie kalendarz majów kończy sie na roku 2012.. przypadek??
A co powiedzie na to, że Finowie, amerykanie i wiele państw buduje już specjalne bunkry mające przetrzymać ewentualny koniec świata.. wiąże sie to z przemagnesowaniem ziemi. Wszystkie rzeczy, cała ludzka wiedza umieszczana jest w tych bunkrach w formie pisanej, nie ma niczego elektronicznego (dyski twarde) bo może okazać sie tak że z dyskami twardymi stanie sie tak jak z dyskietkami które trzymano przy magnesie. Naukowcy nie są pewni jednego czy przemagnesowanie ziemi nastąpi w jednej chwili czy w dłuższym okresie. Oczywiście to nie będzie wyglądało tak, że sie ziemia w ciągu chwili zaczyna sie kręcić w drugą strone.
Powstało multum książek na ten temat a w wakacje biore sie za "Proroctwo Oriona" ponoć ciekawe, opisują gdzie sie schronić podczas globalnej katastrofy.

gorąco polecam http://orion2012.wrzuta.pl/audio/hJsr9MyCHW/2012_-_patrick_geryl_-_przebiegunowanie_ziemi
dla znających angielski polecam strone http://www.howtosurvive2012.com/htm_night/home.htm

później jak sobie przypomnę to dopisze coś więcej.. dużo jest zawarte w pierwszym linku
Avatar użytkownika
Simao
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 176
Dołączył(a): września 2007
Ulubiona postać: Desmond

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez Talib » 15 gru 2008, 23:56

no a co z Euro 2012 w takim razie ? :(
Avatar użytkownika
Talib
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 844
Dołączył(a): lutego 2008
Lokalizacja: omom
Ulubiona postać: Eko

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez Nithaela » 16 gru 2008, 00:55

jak wszyscy umrzymy to kto Ci wejdzie na boisko.? o ile się wyrobią w ogóle z ich wykonaniem.
Nithaela
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 125
Dołączył(a): kwietnia 2008
Lokalizacja: Stargard
Ulubiona postać: Sawyer

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez Talib » 16 gru 2008, 01:40

Nithaela napisał(a):jak wszyscy umrzymy to kto Ci wejdzie na boisko.? o ile się wyrobią w ogóle z ich wykonaniem.

no to chce wiedzieć właśnie czy mam w ogóle rezerwować bilety czy dać sobie spokój...wyrobią wyrobią,nie bój się ;)
Avatar użytkownika
Talib
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 844
Dołączył(a): lutego 2008
Lokalizacja: omom
Ulubiona postać: Eko

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez Nithaela » 16 gru 2008, 09:14

co do biletów to też nie wiem czy rezerwować... bo Simao tak straszy... hmmm... ale jednak coś w tym jest. gdyby naprawdę tak się stało to długo sobie nie pożyję na tej ziemi. ;d
Nithaela
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 125
Dołączył(a): kwietnia 2008
Lokalizacja: Stargard
Ulubiona postać: Sawyer

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez Skrzynia » 16 gru 2008, 18:33

To nie słyszeliście dodatkowej teorii związanej z 2012? Dotyczy ona właśnie Euro. Koniec świat nastąpi po tym jak Polacy wygrają Euro!!! Fajnie no nie?
Avatar użytkownika
Skrzynia
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 268
Dołączył(a): maja 2008
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Charlie

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez Nithaela » 16 gru 2008, 18:40

Fajne, bo wiadomo, że końca świata nie będzie. =D
Nithaela
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 125
Dołączył(a): kwietnia 2008
Lokalizacja: Stargard
Ulubiona postać: Sawyer

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez Skrzynia » 16 gru 2008, 18:44

Dlatego Polacy nigdy nie wygrają Euro... Ale nie mogę się z tobą zgodzić... Koniec świata nastąpi. Może nie taki, jak to sobie wielu wyobraża... Otóż za ileś tam bodajże tysięcy lat promienie ultrafioletowe produkowane przez słońce będą tak mocne, że temperatura na ziemi wzrośnie. Słońce zacznie rosną przed swoim wybuchem powiększając swą objętość, a w związku z tym na ziemi będzie coraz cieplej... Coś takiego było... Może nie napisałem dokładnie, ale to nie moja specjalizacja.
Avatar użytkownika
Skrzynia
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 268
Dołączył(a): maja 2008
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Charlie

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez Simao » 16 gru 2008, 21:05

co do euro to i tak nic nie tracisz nawet jeśli nastąpi katastrofa.. :D ja bym rezerwował bo w to co napisałem nie wierze chociaż jest to bardzo interesujące. Ja myślę, że człowiek i tak siebie samego wykończy prędzej czy później. +/- to co sie dzieje z klimatem.. czytałem tyle opinii, że nie wiem która jest prawdziwa. Ponoć ocieplenie jest jak jojo i jest po prostu jednym ze stale pojawiających sie efektów natury. Inni twierdzą, że jeśli będzie wszystko sie rozwijało w takim tempie to katastrofa. Z drugiej strony naukowcy uważają zupełnie coś odwrotnego. Niektórzy specjalnie nakręcają cały ten problem. Ludzie mają takie problemy jak sami nawzajem sobie tworzą. Problem mieszkańców którzy nie mogą żyć przez zbyt duże natężenie tirówek nie może być niwelowany kosztem budowany obwodnicy na obszarze oznaczonym Natura 2000 i przez to dodatkowo chronionym. Obwodnica owszem bo współczuje mieszkańcom którzy muszą tam żyć ale jakby ktoś wcześniej przewidział albo chociaż rozważył właśnie taki problem to by nie było sprawy. I już by wszystko było załatwione.. ekolodzy szczęśliwi i augustowianie zadowoleni. Później to dali ankiety z pytaniami jak to ma wszystko wyglądać.... za późno..... i tak jest w większości przypadku..

ciekawostka
wiecie że kiedyś budowano budki dla ptaków z betonu? ponoć bardziej ekologiczne niż drewniane.. :shock:
Avatar użytkownika
Simao
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 176
Dołączył(a): września 2007
Ulubiona postać: Desmond

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez Generał Kajzera » 16 gru 2008, 21:23

Ej ja gdzieś przeczytałem, że jakiś tam uczony czy prorok pomylił się z obliczeniami ... czy tam my to zrobiliśmy i koniec świata miał być wcześniej. Gdzieś to czytałem sam nie wiem gdzie :)
No i coś tam czytałem o czerwonej planecie że się przybliży czy coś tam i się przemieści i będzie bliżej xD.
Avatar użytkownika
Generał Kajzera
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 478
Dołączył(a): listopada 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Ulubiona postać: Jacob

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez Jogurcik » 16 gru 2008, 21:35

Eee... z betonu bardziej niż z drewna?! o.O

Co do końca świata to już było mówione tyle razy... Tyle dat było podawane... Nudne to już się robi.
2000rok, 2012 chyba 1999... i tak dalej.

* 31 grudnia 999 - ze względu na powszechnie uznawany millenaryzm uważano, że koniec świata nastąpi 31 grudnia w roku 999. Gdy nie nastąpił, lud w Rzymie zaczął świętować, co zapoczątkowało tradycję zabaw sylwestrowych, nazwanych tak od imienia wówczas panującego papieża Sylwestra II. Przepowiednia końca świata na ten rok nie była jednak oficjalnym nauczaniem Kościoła.
* 31 grudnia 1999 - według Kasjopejan miał pojawić się kosmiczny krzyż z zaćmieniem Słońca. Wiele osób obawiało się ogólnoświatowego chaosu na skutek błędu roku 2000 obecnego w starszym oprogramowaniu komputerów, który miał rzekomo doprowadzić do awarii większości komputerów na świecie i spowodować awarię komunikacji, systemów bankowych, elektrowni atomowych itp.

* 21 grudnia 2012 - ostatni dzień podany w kalendarzu Majów. Według niektórych interpretacji, m.in. Patricka Geryla, właśnie wtedy ma nastąpić koniec świata.
* 2060 - rok w którym według Isaaca Newtona ma nastąpić koniec świata.
* 16 marca 2880 - zderzenie Ziemi z planetoidą (29075) 1950 DA. Prawdopodobieństwo zdarzenia wynosi 0,33%.

Z Wikipedia.pl.
Avatar użytkownika
Jogurcik
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 39
Dołączył(a): kwietnia 2008

Re: Dziwne i niewyjaśnione

Postprzez No_name » 16 gru 2008, 22:18

Simao napisał(a):+/- to co sie dzieje z klimatem..

pffffffffff ;[[[[[[[

Ludzie, przestańmy oddychać, bo nasze praprapraprapraprapraprapraprapraprapraprawnuki będą się smażyły gdy temperatura wzrośnie o kilka stopni ;[
No_name
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 758
Dołączył(a): maja 2007
Ulubiona postać: Locke

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron