Wczorajsze TOP10, gratulujemy: • Dzisiejsze pole z bonusem to E99 S99. Jeśli nie chowasz się w bezpiecznym miejscu i nie skradasz, za wykonane akcje w danym miejscu dostaniesz podwójny respekt!
Aktualnie w Internecie możemy spotkać masę gier przeglądarkowych. Większość jest jednak bardzo schematyczna i polega na bezmyślnym klikaniu w te same opcje. Wśród gier opartych na tych samych schematach, zdecydowanie wyróżnia się gra LOST Online. Bazuje ona na jednym z najpopularniejszych seriali w ostatnich latach - Zagubieni (LOST). Razem z serialowymi bohaterami przenosimy się na tajemniczą wyspę i możemy odkrywać jej tajemnicę. Swoje życie na bezludnym zakątku świata możemy poprowadzić na wiele możliwych sposobów (nie mówiąc już o naszym "poprzednim" życiu - tu mamy możliwość wybrania zawodu, dzięki któremu w bardzo delikatny sposób ukierunkujemy swoją postać). Z serialu LOST powinniśmy zapamiętać, że czyha tu na nas wiele niebezpieczeństw - dlatego na początku lepiej nie zapuszczać się w długie samotne wyprawy po dżungli. Jeśli nie samotne, to potrzebujemy towarzyszy i tu pojawia się opcja założenia lub dołączenia do istniejącej drużyny. Dzięki członkostwu mamy ułatwiony kontakt z innymi memberami, a także możemy liczyć na ich ewentualną pomoc. Drużyna jest też potrzebna do prowadzenia walk. Wróćmy jednak do odkrywania tajemnic obszarów wyspy. Jednym z fenomenów, zwykle nie spotykanym w tego typu grach, jest możliwość poruszania się po wyspie, krok po kroku. Cała wyspa jest podzielona na pojedyncze obszary takie jak góry, dżungla, plaża, czy ocean (a także terytoria pośrednie jak np. plaża znajdująca się blisko dżungli). I tu pojawia się prawdziwa gratka dla fanów. Oprócz "zwykłych obszarów" znajdują się także miejsca z serialu Lost Zagubieni - stacje tajemniczej Dharmy, miejsca zamieszkiwane przez Innych, czy znanych wszytkim rozbitków. W takich lokacjach spotkać możemy wiele przydatnych (również znanych z serialu) przedmiotów bardziej lub mniej przydatnych do przeżycia na tajemniczej wyspie.

Wartą zauważenia sprawą są sami pasażerowie serialowego lotu 815. Gracze mogą porozmawiać z Sawyerem, Jackiem, czy Kate, wymieniać się z nimi przedmiotami, a także wypełniać pewne misje, odrębne dla każdej postaci. Wróćmy jednak do drużyn. Ich głównym celem jest zdobycie dominacji na wyspie poprzez pokonywanie innych internetowych rozbitków. Drużyny łączą się w grupy - proces ten można nazwać po prostu rozejmem. Nie walczą wtedy ze sobą, a prowadzą wspólną walkę przeciwko swoim wrogom. Pośród wielu innych, jedną z korzyści należenia do tych organizacji są dodatkowe miejsca - obóz drużyny i obóz grupy, które po rozbudowaniu starają się ułatwić pobyt na wyspie. Możemy więc trenować nasze umiejętności strzeleckie (nieoceniona pomoc w czasie walk), czy też z większym powodzeniem ugotować smaczną potrawę.

Oprócz samej gry, na użytkowników czeka forum dyskusyjne, gdzie można się wymieniać opiniami dotyczącymi odcinków serialu Lost, teorii, tudzież innych ciekawych spostrzeżeń. Znaleźć tu można także linki do nowych odcinków Zagubionych, aby każdy z fanów mogł szybką zapoznać się z treścią ulubionej historii rozbitków. Serwis lost-online jest obowiązkową pozycją dla każdego fana serialu. Nie ma na co czekać - trzeba się zarejestrować.

[Yona]