Wczorajsze TOP10, gratulujemy: • Dzisiejsze pole z bonusem to E99 S99. Jeśli nie chowasz się w bezpiecznym miejscu i nie skradasz, za wykonane akcje w danym miejscu dostaniesz podwójny respekt!
12 lutego 2009, 20:09 Mój przyjacie skalpel
przez Skrzynia
Cóż, chciałem tutaj opisać swojego najlepszego przyjaciela, a zarazem podstawowy sprzęt używany przez chirurgów.

Nazywa się skalpel. Jest to niewielki ostry przedmiot, pełniący funkcje noża podczas operacji. To niewielkie narzędzie, zazwyczaj metalowe, pomaga nam, lekarzom, praktycznie zawsze.

Teraz, żeby nie było, przykleję z Wikipedii, ażeby ludzie mogli sobie w sposób racjonalny wytłumaczyć istotę i znaczenie tego narzędzia.

"Skalpel - mały, bardzo ostry nożyk, pierwotnie chirurgiczny, o jednostronnym ostrzu. Często wykonany z węgliku tytanu (TiC) (ze względu na jego twardość). Używany w chirurgii do cięcia tkanek miękkich, ale i wszędzie tam, gdzie jego cechy mogą być szczególnie przydatne, np. w modelarstwie, poligrafii.

Większość obecnie używanych skalpeli posiada wymienne, jednorazowe ostrza, osadzane w metalowej rękojeści lub są to jednorazowe narzędzia z metalowym ostrzem osadzonym w plastikowej rączce."

Widzimy więc, że nie tylko lekarze korzystają z pomocy tego cudownego, prostego urządzenia.
To by było chyba na tyle...

Popularność:


Komentarze (2)
avatar Kyś 12 lutego 2009, 20:11
Gdybyś nie wymienił słowa "skalpel" to naprawdę niektórzy byli by do tego erotycznie nastawieni
avatar Simao 12 lutego 2009, 20:23
Jak to mówią najtrudniej zacząć..ale zacząć trzeba. Powodzenia i motywacji do prowadzenia lostowego blogu na przyszłość.

-ps Kysiu to ty już masz fetyszystyczne myśli pisząc, że można odebrać to erotyczne;] chociażby "...jednorazowe ostrza..." pozostawię bez komentarza żeby nie zrobić czasem bloga w blogu ;p
» Profil gracza
» Blog
Historia drużyn
Skrzynia zostaje wyrzucony z drużyny The Oceanic Team1 maj 2010
Skrzynia dołącza do drużyny The Oceanic Team21 lut 2010
Przyjaciele
Lista przyjaciół ukryta
W poprzednich sezonach
Brak drużynyBrak grupy