Teorie - 5 sezon

Ogólne rozmowy o serialu LOST.

Teorie - 5 sezon

Postprzez LucyLu » 27 lut 2009, 18:03

W LOST rzadko kiedy coś jest bezpośrednio wyjaśnione. Jest mnóstwo pytań.
W odcinkach opisujemy wrażenia o odcinku, tu możecie snuć teorie co będzie, jak będzie i czy będzie.

Zacznę, bo męczy mnie kilka pytań :D

1. jaką role odgrywa pani Hawkins w całej zabawie, czy była kiedys na wyspie i po czyjej jest stronie?
2. kiedy są rozbitkowie 316 na wyspie?
3. czy Widmore rzeczywiście był kiedyś przywódcą?
4. czy Walt odegra jeszcze jakąś rolę?
5. gdzie jest Sayid i Sun?
6. o jakiej wojnie mówił Widmore?
7. po czyjej stronie jest Richard?
LucyLu
 

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez Kyś » 27 lut 2009, 18:32

LucyLu napisał(a):
1. jaką role odgrywa pani Hawkins w całej zabawie, czy była kiedys na wyspie i po czyjej jest stronie?
2. kiedy są rozbitkowie 316 na wyspie?
3. czy Widmore rzeczywiście był kiedyś przywódcą?
4. czy Walt odegra jeszcze jakąś rolę?
5. gdzie jest Sayid i Sun?
6. o jakiej wojnie mówił Widmore?
7. po czyjej stronie jest Richard?



1. Hawking * . Moim zdaniem to jest Ellie czy jakoś tak, blondyna z odcinka Jughead, gdyż Daniel powiedział do niej (z przeszłości) że mu kogoś przypomina, i do tego mają takie same czy podobne imiona - Eloise Hawking i Ellie.
2.Mapy Danielle i Daniela w Hydrze oraz kajaki świadczą raczej o przyszłości, choć niekoniecznie .
3.Raczej tak w mym odczuciu, gdyż wynika to z rozmowy z 4 sezonu między nim a Benkiem dysrepem .
4.Mam nadzieję że tak, raczej nie przypadkowo go pokazali .
5.Sun popłynęła z Lapidusem (mówi o tym pani szeryf, że pilot z jakąś panią wypłynęli w środku nocy), a Sayid...hmm...
6.Wojna z Dharmą albo innymi, nie wiem bo oglądałem bez napisów i teges .
7.Richard chyba po prostu chce spokoju na wyspie, co można odczuć w odcinku Jughead .
Ostatnio edytowano 27 lut 2009, 19:04 przez Kyś, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kyś
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 591
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Rzeszów
Ulubiona postać: Locke

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez Toudi » 27 lut 2009, 18:35

nie łatwiej zrobić dział i jak ktoś wpadnie na jakieś elo elo elokwentne rozwiązanie to walnie temata? bo sensowna teoria, z argumentami i trzymająca się kupy będzie co setny post i nikt nie będzie tego czytał, a tak masz wgląd do pierwszego posta i wiesz czy chcesz SkOmCiAć czy nie
Toudi
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 198
Dołączył(a): września 2007
Ulubiona postać: Locke

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez LucyLu » 28 lut 2009, 20:45

KySiO napisał(a):5.Sun popłynęła z Lapidusem (mówi o tym pani szeryf, że pilot z jakąś panią wypłynęli w środku nocy) .


"Jakaś pani" to nie znaczy, że to Sun. Rozbitkowie po katastrofie powinni być w czasie teraźniejszym, natomiast Sun, podobnie jak Jack i reszta, powinna trafić w czasy Dharmy. Lapidusa to nie dotyczy bo nie był rozbitkiem O815, natomiast Ben i Locke przesunęli wyspę, więc też błyski ich nie powinny łapać.
LucyLu
 

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez Gaw » 28 lut 2009, 20:49

Jak dla mnie to wszyscy są w tym samym czasie. Jakaś pani nie oznacza Sun, ale pilot oznacza pilota.
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez Kyś » 28 lut 2009, 20:59

wiem że nie oznacza, to tylko moje przypuszczenia .
Avatar użytkownika
Kyś
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 591
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Rzeszów
Ulubiona postać: Locke

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez Kyś » 01 mar 2009, 12:32

przepraszam za post pod postem .

Na zwiastunie LeFleur widać jak Sawyer ściąga worek jakiejś dziewczynie, a tam blond włosy i zdziwienie .

Moim zdaniem to może być Libby - nie znamy jej przeszłości, a podobno ma związek z Dharmą .

Drugie przypuszczenie to znowu o jaskiniach - mogą tam leżeć Berni i Rołs .

Czemu ?

a) Atak strzał nastąpił około 1954 roku + 50 lat =2004. Blisko 50 lat miały ciała leżące w jaskiniach .
b) Dobry i szybki sposób na pozbycie się ich.
c) Możliwe choć wątpię, że rozbitkowie (wszyscy) są w innych czasach - Sawyer i spółka w czasach Dharmy, Jack itd. w czasach Dharmy, lot 316 w przyszłości, a Rołs i Berni w latach 50.

Następnie w mojej opinii = Eloise Hawking = Ellie z odcinka Jughead = matka Daniela (chociaż wiemy już że Mrs. Hawking to jego matka)
Avatar użytkownika
Kyś
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 591
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Rzeszów
Ulubiona postać: Locke

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez LucyLu » 01 mar 2009, 12:58

Teorie z Lostpedii:

# Ellie to Eloise Hawking matka Daniela.
# Jest siostrą Charlesa Widmore'a.

Ta pierwsza dość powszechna, druga bardzo ciekawa :)


I jeszcze coś na temat zabicia Locke`a przez Bena.
No nie moge się zgodzić, że było to z pobudek egoistycznych. Może się mylę, ale póki co barkuje mi paru elementów aby w to uwierzyc.
Po pierwsze Ben przygotowywl sie do uduszenia Locke'a juz wczesniej, od momentu odczepienia konca linki. A juz na pewno, gdy Locke ja odlozyl, a Ben sie po nia odwrocil. To bylo jeszcze zanim Locke powiedzial Eloise Hawking.
Po drugie wszystko mozna o Benie powiedziec, ale nie to, ze jest glupil. No i takie po prostu morderstwo Locke'a jest dla mnie zbyt banalne jak na ten serial i jak na samego Bena.
Po trzecie to Ben raczej wie, że Locke w koncu i tak bedzie żył a jego śmierć może pozwolić nakłonic mu resztę do powrotu na wyspę.
Myślę, że nie chodziło o wykluczenie Locke`a jako konkurencji w przywództwie nad innymi ale raczej jest on kartą przetargową między Benem a Widmorem, jest kimś bardzo ważnym, o czym jeden i drugi ciągle mu przypominają.
LucyLu
 

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez Rambo » 01 mar 2009, 13:23

Gaw napisał(a):Jak dla mnie to wszyscy są w tym samym czasie.


Locke i Ben nie są raczej w latach siedemdziesiątych bo Hydra jest opustoszała. Zresztą wiemy że jedna z łódek z Hydry z butelką z pokładu 316 trafiła w okolice obozu rozbitków 815.
Avatar użytkownika
Rambo
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 329
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: http://www.youtube.com/watch?v=aCca5mPMp9A
Ulubiona postać: Locke

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez LucyLu » 01 mar 2009, 13:47

Jeszcze jedno pytanie:
Lot 316 miał być odwzorowaniem lotu 815, czy lot 815 też był zaplanowany aby odwzorować inne wydarzenia?
LucyLu
 

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez Gaw » 01 mar 2009, 15:04

LucyLu napisał(a):I jeszcze coś na temat zabicia Locke`a przez Bena.
No nie moge się zgodzić, że było to z pobudek egoistycznych. Może się mylę, ale póki co barkuje mi paru elementów aby w to uwierzyc.


Chciał wrócić na wyspę. Starczy.

LucyLu napisał(a):Po pierwsze Ben przygotowywl sie do uduszenia Locke'a juz wczesniej, od momentu odczepienia konca linki. A juz na pewno, gdy Locke ja odlozyl, a Ben sie po nia odwrocil.


Bo od początku chodziło mu tylko o informacje.

LucyLu napisał(a):Po drugie wszystko mozna o Benie powiedziec, ale nie to, ze jest glupil. No i takie po prostu morderstwo Locke'a jest dla mnie zbyt banalne jak na ten serial i jak na samego Bena.


No właśnie, miał w tym cel - chciał wrócić na wyspę.

LucyLu napisał(a):Po trzecie to Ben raczej wie, że Locke w koncu i tak bedzie żył a jego śmierć może pozwolić nakłonic mu resztę do powrotu na wyspę.


Nie wie. Nie prościej było mu tego wytłumaczyć, kiedy i tak chciał się zabić? Nie ma żadnego powodu, dla którego miałby wiedzieć, a zabijając go bardzo się naraził. Gdyby wiedział, że Locke będzie żył to robi się to nielogiczne. Mógł powiedzieć, że tak i tak, że potrzebuje informacji i że musi zginąć, żeby inni chcieli wrócić.

LucyLu napisał(a):Myślę, że nie chodziło o wykluczenie Locke`a jako konkurencji w przywództwie nad innymi ale raczej jest on kartą przetargową między Benem a Widmorem, jest kimś bardzo ważnym, o czym jeden i drugi ciągle mu przypominają.


Locke by decydował o losach wyspy, kto się na nią dostanie, kto nie, kto ma jaką pozycję. Locke nie miał nic przeciwko Widmore'owi, Ben już tak. Po prostu z żyjącym Łysolem Ben ma przesrane.

Btw. niepotrzebnie przenieśliśmy tu dyskusję o ostatnim odcinku.
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez Talib » 11 mar 2009, 12:52

ja mam tylko pytania nie teorie i jeszcze może niezupełnie związane z 5 sezonem :P

1.Co się stało z Rose i Bernardem?
2.Czy Rose była matką Susan i tym samym babcią Walta?
3.Czy Rose miała męża przed Bernardem?Czy mógł być to Henry Gale?A może to był jej brat?
Avatar użytkownika
Talib
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 844
Dołączył(a): lutego 2008
Lokalizacja: omom
Ulubiona postać: Eko

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez FriZ » 12 mar 2009, 13:15

TabeK, fajny miś w avacie :D
A Rose to zruluje jeszcze Łysego na zakończenie całej tej szmiry :o
Avatar użytkownika
FriZ
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 76
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona postać: Kate

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez Yona » 22 mar 2009, 10:44

Taliban napisał(a):2.Czy Rose była matką Susan i tym samym babcią Walta?


W którymś z Missing Pieces bodajże było o tym.
Z tego co pomiętam, to tak, Rose jest babcią Walta.
Avatar użytkownika
Yona
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 574
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: Kato

Re: Teorie - 5 sezon

Postprzez Gaw » 15 cze 2009, 00:28

Cooper = Leo

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke

Następna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron