15 Across The Sea

Komentarze i spostrzeżenia dotyczące odcinków szóstego sezonu LOST.

Across The Sea

10
11
33%
9
6
18%
8
6
18%
7
7
21%
6
0
Brak głosów
5
2
6%
4
1
3%
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 33

Re: 15 Across The Sea

Postprzez Kyś » 12 maja 2010, 16:28

BlooD napisał(a):http://theoriesonlost.blogspot.com/2010 ... kanee.html - świetna teoria, sam bym na to nie wpadł.


Gdyby matka stała się czymś na wzór czarnego dymu, wyjaśniałoby to jako tako zakopanie studni, zabicie tych wsioków i w ogóle.

A poza tym, jeśli naprawdę naprawdę, MiB, którego widzieliśmy w np. Ab Aeterno = Czarny Dym to ubolewam nad tym faktem, że to nie brat.
Aczkolwiek, mam jako tako nadzieję, iż MiB stracił swoje ciało, została tylko dusza. Dusza zaś stała się czarnym dymem. Czarny Dym hasa sobie po wyspie, ale może przyjąć na określony czas jakąś postać.

Coś w ten deseń :f
Avatar użytkownika
Kyś
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 591
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Rzeszów
Ulubiona postać: Locke

Re: 15 Across The Sea

Postprzez Muzyk » 12 maja 2010, 17:03

Muszę powiedzieć, że nie wiem jaką mam dać ocenę... Odcinek zaskakujący. Nigdy żaden z epizodów nie zleciał mi tak szybko. Jacob sam sobie piwa naważył i musiał je w końcu wypić. I nareszcie wiemy co jest dymkiem :)
Avatar użytkownika
Muzyk
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 137
Dołączył(a): kwietnia 2008
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Sawyer

Re: 15 Across The Sea

Postprzez FreeZ » 12 maja 2010, 17:40

Bardzo się rozczarowałem odcinkiem...myślałem,e w inny sposób dowiemy się jak MiB stał się dymkiem...nie miał nawet imienia albo go nie podali...

W odcinku wychodzi na to że MiB jest jakimś duchem skoro w 1 sezonie były 2 ciała w jaskini i Jacob pochował ich tam jak pochował to musi być jakiś duch nie wiem co o tym mysleć dużo spraw nam nie wyjaśnili jak należy.

Zaczynając od początku.Rozbił się statek i obłąkana baba zajęła się rozbitkiem czekała aż urodzi dziecko i tak po prostu ją z zimną krwią zabiła.Myślę,że jednak MiB wtedy należał do tych dobrych.Otworzyły mu się oczy i poszedł do innych ludzi.

Wydaje mi się,że ich przyłatana matka mogła kiedyś nie znając tego miejsca wejść do tego żródełka,który był beznadziejnei ukazany jako przemiana w dymek...i zamienić się w dym zabijając pozostałych rozbitków,a po odmówieniu modłów nad winem straciła swoją moc przekazująć ją Jacobowi.

Ogólnie rozczarował mnie ten odcinek nie tak chciałem zobaczyc jak MiB staje się dymem.

Odcinkowi daje naciągane 7/10
Avatar użytkownika
FreeZ
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 14
Dołączył(a): lutego 2010
Lokalizacja: Żyrardów
Ulubiona postać: Sawyer

Re: 15 Across The Sea

Postprzez Gaw » 12 maja 2010, 18:43

BlooD napisał(a):
Devil_2k napisał(a):Na koniec najnowsze pytanie: czy MiB stał się dymkiem czy to dymek przyjął formę i wspomnienia MiBa?


To drugie.


To pierwsze.

1. Chce tego samego
2. Ma te same gadki
3. Gadał sobie z nim na legalu jak brat z bratem, nie random z randomem
4. Proste skojarzenie - kiedy był w ciele Łysego to nie zachowywał się jak przed "śmiercią"? Zachowywał
5. Inne, mniej znaczące gesty np. wyrzucenie białego kamienia przez Łysego
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke

Re: 15 Across The Sea

Postprzez Kyś » 12 maja 2010, 20:41

Oglądnąłem kolejny raz epizod. I teoria, że matka była czarnym dymem, choć w połowie - jest prawdopodobna bardzo.
- MiB miał sztylet, a ten sztylet to nie inny sztylet jak nie ten, który Dogen dał Sayidowi oraz MiB Richardowi.
- Oboje panowie - Dogen i MiB - mówili, żeby nie pozwolić "mu" przemówić.
- MiB zabija macochę z zaskoczenia. Ona się nie spodziewa nawet, nic nie mówi, a na końcu jej ostatnie słowa to DZIĘKUJĘ.

Sam nie wiem :C
Avatar użytkownika
Kyś
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 591
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Rzeszów
Ulubiona postać: Locke

Re: 15 Across The Sea

Postprzez Astral » 12 maja 2010, 20:52

Kysio napisał(a):- MiB zabija macochę z zaskoczenia. Ona się nie spodziewa nawet, nic nie mówi, a na końcu jej ostatnie słowa to

Jak dla mnie - przekazanie "pałeczki" Jacobowi równało się utracie przez nią nieśmiertelności, poczuła ulgę mogąc wreszcie umrzeć i nie musieć więcej służyć wyspie. No i - jak to się nie spodziewa? To było oczywiste, że jej syn przyjdzie do obozu po spaleniu wioski, bo i gdzie miał iść? Leżało też jego pudełko z grą, więc wiedziała, że już tam jest, prawda?
A co ma na przykład ten sztylet do teorii o matce? Czy to tylko takie ciekawostki randomowe podałeś? :F
Avatar użytkownika
Astral
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 944
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Gwardia
Ulubiona postać: Locke

Re: 15 Across The Sea

Postprzez Nithaela » 12 maja 2010, 21:18

Słodkie dzieciaczki były z Jacoba i MiB'a. Odcinek hm, całkiem fajny, ale sezon jest słaby. Taki zrobiony na odpieprz i tyle.
Nithaela
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 125
Dołączył(a): kwietnia 2008
Lokalizacja: Stargard
Ulubiona postać: Sawyer

Re: 15 Across The Sea

Postprzez Kyś » 12 maja 2010, 21:24

Astral napisał(a):
Kysio napisał(a):- MiB zabija macochę z zaskoczenia. Ona się nie spodziewa nawet, nic nie mówi, a na końcu jej ostatnie słowa to

Jak dla mnie - przekazanie "pałeczki" Jacobowi równało się utracie przez nią nieśmiertelności, poczuła ulgę mogąc wreszcie umrzeć i nie musieć więcej służyć wyspie. No i - jak to się nie spodziewa? To było oczywiste, że jej syn przyjdzie do obozu po spaleniu wioski, bo i gdzie miał iść? Leżało też jego pudełko z grą, więc wiedziała, że już tam jest, prawda?
A co ma na przykład ten sztylet do teorii o matce? Czy to tylko takie ciekawostki randomowe podałeś? :F


Astralku, zmierzam do tego, iż dymek da się zabić tylko rzeczywiście jeśli nie pozwoli mu się przemówić i wiesz.
"Nie spodziewa" w sensie że nie wiedziała że MiB jest za nią i zaraz ją zadźga ;f
A sztylet ma to, że się nim zabija potwora :O po prostu mówię, że to ten sam sztylet, i że tym sztyletem MiB chciał zabić potwora, i Dogen MiBa, wypowiadając słowa "nie możesz mu pozwolić przemówić".
Avatar użytkownika
Kyś
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 591
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Rzeszów
Ulubiona postać: Locke

Re: 15 Across The Sea

Postprzez DistinD » 12 maja 2010, 21:28

Gaw napisał(a): Devil_2k napisał(a):latarnia morska do podglądania Kate ;[.



Kolejne pytanie - kto by chciał podglądać Kate? Tym bardziej, że ona im tam za free daje i nie potrzeba LatarnioTuba.
<---- haha, dobre dobre :D

Uważam, że odcinek wlepiono zupełnie nie potrzebnie. W prawdzie rozwiązuje parę zagadek, ale czy były one aż tak istotne? Wiadomo było, że pan biały i pan czarny są ze sobą blisko związani, widać to było wyraźnie w poprzednich odcinkach gdy ze sobą rozmawiali, więc motyw braci - zbędny. Adam i Ewa - miło się dowiedzieć kim byli ale nic poza tym. Kwestia złych, zdeprawowanych ludzi kopiących studnie - już była o tym mowa, MiB pragnie opuścić wyspę - też już to wiemy. Pojawia się "serce wyspy" - światło , którego wszyscy pragną i które zamienia MiB w dym. Pozostaje masa pytań i pojawiły się nowe, na które nie będzie już pewnie odpowiedzi. I może lepiej.

eh...z jednej str fajnie poznać bliżej Jacoba i jego braciszka, ale z drugiej str tracą przez to swoją otoczkę mocy, tajemnicy...tak samo było z Richardem. Chyba najbardziej boli mnie to, że po prostu wszystko zwiastuje nie odwołalny koniec LOST :( chcemy jak najwięcej odpowiedzi nie tracąc przy tym klimatu tajemniczości serialu a tak się nie da.
Avatar użytkownika
DistinD
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 74
Dołączył(a): maja 2008
Lokalizacja: Toruń
Ulubiona postać: Ben

Re: 15 Across The Sea

Postprzez Generał Kajzera » 12 maja 2010, 23:17

[quote="Astral"]Ep jako ep nawet ujdzie, ogląda się dobrze choć tak naprawdę wszystko w nim od początku do końca do przewidzenia.quote]

Wiedziałeś jak będzie wyglądał cały sezon zanim się zaczął :lol:
Odcinek na 9, świetnie ukazana historia braci i rozwiązanie kilku zagadek + dodanie kilku nowych ... nie chce mi się pisać...
Avatar użytkownika
Generał Kajzera
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 478
Dołączył(a): listopada 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Ulubiona postać: Jacob

Re: 15 Across The Sea

Postprzez Wiktak » 12 maja 2010, 23:30

Dobry odcinek. Inny niż wszystkie. Aż mi się smutno na końcu zrobiło. Fajnie by było jak by MiB opuścił wyspę.
10/10
Wiktak
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 135
Dołączył(a): sierpnia 2008
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Locke

Re: 15 Across The Sea

Postprzez No_name » 12 maja 2010, 23:34

Wam serio podoba się motyw wielkiej latarki zakopanej w ziemi? Przecież ten odcinek aż odpycha fanów od serialu, jak to powiedział gaw- gdyby ten ep puścili przed 1x01, to nikt by tego serialu nie oglądał. Taka jest niestety prawda...
Twórcy zupełnie nie mają pomysłu na zakończenie serialu i/lub za późno zaczęli odkrywać przed nami tajemnice wyspy. Wprowadzają z dupy pomysły (przenoszenie wyspy w czasie, uciekanie i wracanie na wyspę), uśmiercają i ośmieszają naraz najrl postacie (Łysy, Jacob), a utrzymują przy życiu te dysrepowe (Jack, Kate). Ja już się boję jak to się wszystko skończy...

Myślę, że nie wpadną na nic bardziej oryginalnego niż (w spoilerze moje teorie):
SPOILER:
1. Jack zastępuje Jacoba (bo chciał zostać na wyspie), a Sawyer MiBa (bo chce się z niej wydostać za wszelką cenę)
2. Desmond zastępuje Jacoba, bo niby miał się poświęcić (mimo iż nie był na liście Jacoba, ale Jacob nie żyje więc lista nieaktualna :d)
No_name
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 758
Dołączył(a): maja 2007
Ulubiona postać: Locke

Re: 15 Across The Sea

Postprzez Gaw » 12 maja 2010, 23:52

Albo Jack zostanie Jacobem, zrobi własną listę i wrobi Jezusa :mrgreen:
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke

Re: 15 Across The Sea

Postprzez Warda » 24 maja 2010, 22:28

10 Super, ale od poczatku bylo wiadomo, ze to ich amtka bedzie tam pochowana w jaksiniach, nie wiedzialem o diabełku, ktory tak czy siak zyje. Ogolnie fajny ep, a Richard juz nie wymiata, bo kolejny starszy od niego :D
Avatar użytkownika
Warda
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 308
Dołączył(a): maja 2008
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Locke

Re: 15 Across The Sea

Postprzez Piotrek94 » 28 lip 2010, 11:40

Narzekacie, narzekacie a przecież w koncu odcinek o ktorym się dyskutuje, a nie przewiduje co bedzie w przyszlym. Trudno go bylo ocenic bo z jednej strony 10 za klimat Ab Aeterno, zero Kate i reszty(to z 1 sezonu nawet na plus), wyjasnienie fundamentalnych tajemnic, a z drugiej strony pała za momentami lekka kiczowatosć (lekką), zle oswietlenie prawdziwej matki Jacoba jak sie ukazywala po smierci (jak w teatrze), slaba gre aktorska mlodych chlopcow i za malo ciekawych pomyslow jak na odcinek ktory wg mnie Darltoni chcieli zrobic od dawna. No i zranili wizerunek Jacoba jako maminsynka. Na sam koniec serialu zniszczyli kultowa postać.

Niektorzy z was sie moze zle poczuli przez liniowa struktrue odcinka. Zadnych retrospekcji przez blisko 38 min. I chcialbym sie wlaczyc do dyskusji na temat tego kola pod ziemia. Skoro studnia byla zasypana a w 5x05 widzielismy cala i skonczona to znaczy ze ktos ja odbudowal, naprawil kolo i porobil w srodku hieroglifów (tylko kto wlasnie). Dymek mial matke Rzymiankę. Ale nie zloscilbym sie na to ze nie wytlumaczono posagu i latarni. To w koncu science-fiction i moze miec kilka elementow trudnych do zrozumienia i wykonania. Pewnie Egipcjanie sie pozniej rozbili i porobili te wszystkie posagi, hieroglify itp.

Odcinek mogl byc najlepszy w tym sezonie ale bez elementow akcji w 6 sezonie jest to niemozliwe. 9/10.
Piotrek94
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 42
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: Katowice
Ulubiona postać: Ben

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron