1 Because You Left

Komentarze i spostrzeżenia dotyczące odcinków piątego sezonu LOST.

Ocena

10
23
55%
9
8
19%
8
7
17%
7
1
2%
6
0
Brak głosów
5
1
2%
4
1
2%
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
1
2%
 
Liczba głosów : 42

Re: 1 Because You Left

Postprzez Crew » 23 sty 2009, 20:17

WoW 10/10
Wszystkie sceny z Lokiem +
Faraday?! Na plaży przy budowie Orchidea lol!
I jeszcze Desmond +!

Zabieram się do pobierania 2 odcinka ^^
Avatar użytkownika
Crew
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 271
Dołączył(a): sierpnia 2008
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Sayid

Re: 1 Because You Left

Postprzez Kyś » 23 sty 2009, 22:23

Scorpion napisał(a):scena z Ethanem czy jakoś tak temu brzydkiemu Panowi było, była hahahhaa cudowan, JUZ GO KOCHAM że postrzelił Johna! Niech żyje nam sto lat...


Zginiesz .


NIe chcę mi się robić rankingów jak w tamtym sezonie bo i tak nikt nie czyta .

Dobry epizod, 8/10.
W klasyfikacji "pilotów" zajmuje on 3 miejsce IMO .
Mam wielką nadzieję że Candluś będzie się pojawiać częściej .
Avatar użytkownika
Kyś
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 591
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Rzeszów
Ulubiona postać: Locke

Re: 1 Because You Left

Postprzez Eva » 25 sty 2009, 12:15

A przy okazji - Dan ma duże doświadczenie w podróżowaniu w czasie =o


heh no własnie , i to jest ciekawe :D
troche namieszali z tym przenoszeniem w czasie ...ale miejmy nadzieje że w kolejnych odcinkach dowiemy sie coś więcej na ten temat ...
cieszę sie że zobaczyliśmy " znowu" nasz żłłty samolocik i figurki z maryją , miałam nadzieje że zobaczymy kto był w tym samolocie i Lockowi sie uda z nimi porozmawiać ...

kolejna kwestia , która mnie zastanawia jest taka ...kto mógł zlecić badanie krwi Kate i Aarona ?
no cóż ,..powiem tylko tyle że odcinek mi sie bardzo podobał :)
Avatar użytkownika
Eva
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 36
Dołączył(a): czerwca 2008
Lokalizacja: Kielce
Ulubiona postać: Kate

Re: 1 Because You Left

Postprzez Rambo » 25 sty 2009, 13:05

Odliczanie zakończone:)

Dlaczego z takim utęsknieniem czekamy na kolejne sezony serialu? Na pewno dlatego, że jest to serial jedyny w swoim rodzaju. Serial kultowy, prowadzący naszą wyobraźnie do granic, które dla innych produkcji są po prostu nieosiągalne. To chyba jasne, ale dlaczego jeszcze? Wydaje mi się, ze chodzi tu o starannie wypracowaną formę odcinka premierowego. Odcinka, którego rozpoczęcie powinno zwalać nas z nóg, zaskakiwać i burzyć poprzednie wyobrażenie o tym co dzieje się w serialu.

Z taka sytuacją spotykaliśmy się w pierwszych trzech sezonach a potem był ten nieszczęsny premierowy odcinek 4 serii, całkowicie nieudany. Zdziwiłem się i zawiodłem, że nie dostałem od twórców serialu po twarzy. Dlatego też z obawą podchodziłem do premiery kolejnego sezonu. Jak się okazało -niepotrzebnie. Po tak ciekawym i wbijającym w fotel otwarciu potrafię zakwalifikować 4.01 jako wypadek przy pracy.

Czytając spoilery i oglądając zwiastuny z pewnością zepsułem sobie odrobinę zabawę. No cóż miałem robić? Odczekanie tylu miesięcy było naprawdę trudnym zadaniem. Musze jednak przyznać, że zaledwie odrobinę. Twórcy w pierwszej scenie zainwestowali w jedną z najciekawszych postaci serialu. Tajemniczy bohater filmów instruktażowych przenosi nas w przeszłość, przeszłość dharmy i jej pracowników, przeszłość walk z tubylcami, przeszłość której tylko skrawki otrzymaliśmy do tej pory przede wszystkim w odcinku: "The man behind the courtain"(retrospekcja Bena). Jest to zapowiedź tego, że zobaczymy znacznie więcej dharmy w tym sezonie, niż w dotychczasowych. Na samą myśl o tym trzęsą mi się ręce i uszy. Czekam z utęsknieniem, żeby poznać prawdę o dr. P. Changu alias Marvinie Candle, młodości Bena, Richardzie i "czystce", którą co prawda widzieliśmy, ale która wzbudza wciąż wielkie zainteresowanie.

W okresie wakacyjnym bodajże pojawił się filmik promocyjny (ten niby wykradziony i nagrany ukrytą kamerą), w którym widzieliśmy Changa i słyszeliśmy Faradaya, który go filmował. Mimo spodziewanego spotkania obu i tak zaskoczyłem się bardzo widząc twarz flegmatycznego fizyka w budującej się Orchidei. Wyspa się przenosi w czasie, ale te przenosiny są bardzo niestabilne a sam Faraday posiada przebranie pracownika Orchidu. Musiałby wizytę w Orchidzie zaplanować wcześniej, zdobyć naprędce przebranie i liczyć, ze wyspa (albo wyspowicze) dokona skoku akurat w ten czas. Mam wrażenie, ze Faraday dostał się tam na zupełnie innych zasadach. Jego przenosiny były raczej przemyślane i zaplanowane w określonym celu. A może on pochodzi z tamtych czasów? Może jest faktycznie pracownikiem dharmy?

No a co u rozbitków? Wszystko znika. Frachtowiec zniknął, obozowisko zniknęło i pewnie siedzieliby rozbitkowie z otwartymi gębami długo gdyby nie Daniel Faraday, który wyrasta na kluczową postać w serialu. Zastanawiające jest to, że dosyć szybko przyjmują oni wersję fizyka. Prawie bez oporu przyswajają, że chodzi o skoki w czasie. No w sumie są na tej wyspie już długo, więc wiedzą, że wszystko jest tu możliwe:)

Z drugiej strony mamy odcinek w odcinku a nazwałem go "Łysego na kwasie podróże w czasie". Po zwiastunach spodziewaliśmy się również udziału Ethana no i się pojawił. Wygraża Lockowi bronią, nawet z nim się żegna mimo iż ten wie o nim rzeczy, których nie powinien. Jednak Ethan okazuje się prawdziwym gnojkiem i jest zdeterminowany by usunąć naszego kochanego przywódcę Innych. Kiedyś było mi go żal trochę, teraz uważam, że Charlie dobrze zrobił wyrywając chwasta:) Co ciekawe rzecz się dzieje tuż po katastrofie awionetki z Yemim. Chcę zauważyć, ze do dzisiaj nie wyjaśniono w jaki sposób niewielki afrykański samolocik dotarł na środek Pacyfiku. Na koniec historii słyszymy niestety nieodwracalne stwierdzenie: "Youre gonna have to die John". Przeprawia mnie to o dreszcze i same mi łzy płyną, kiedy myślę o nieuchronnym końcu łysolka:(

Sceny poza wyspą jak zwykle nieciekawe, jak cały ten motyw Oceanic 6. No może poza bijatyka Sayida i okolicznościami podejrzenia Hurleya o morderstwo. Kilka scen wyłącznie po to żeby zadać widzowi kilka dodatkowych pytan. Kto nasłał prawników na Kate? Co się takiego stało, że Sayid stracił zaufanie do Bena?

Zakończenie równie świetne jak początek. Cała fabuła odnosi się do wyjątkowego odcinka "The Constant", więc jak mogło zabraknąć głównego bohatera? Jakże miło było zobaczyć Desmonda z przeszłości, Desmonda ratującego świat, Desmonda, który nawet do podejrzanych typów walących w drzwi jego bunkra zawraca się "brother". Jedziemy do Oxfordu. Twoja misja sympatyczny Szkocie się nie skończyła!
Avatar użytkownika
Rambo
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 329
Dołączył(a): stycznia 2008
Lokalizacja: http://www.youtube.com/watch?v=aCca5mPMp9A
Ulubiona postać: Locke

Re: 1 Because You Left

Postprzez Crew » 25 sty 2009, 18:01

Dla mnie Pilot Part 1 wymięka
Avatar użytkownika
Crew
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 271
Dołączył(a): sierpnia 2008
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Sayid

Re: 1 Because You Left

Postprzez Gaw » 25 sty 2009, 18:17

Hani, dobry post, dawno tu tak dobrego nie było. Rzeczywiście ten początek czwartego był taki nie bardzo - stało się nawet mniej niż każdy się spodziewał i nie stało się nic niespodziewanego (no może sceny z chatką Jacoba). Teraz jest ta cała szopka ze skokami w czasie. Akcji jest bardzo dużo, ale jak to przemyśleć, to właśnie przez te skoki w czasie akcja na wyspie stoi w miejscu, chociaż ciągle się coś dzieje.
Avatar użytkownika
Gaw
Ekipa LOST Online
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 2440
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Wrocław
Ulubiona postać: Locke

Re: 1 Because You Left

Postprzez Blucyfer » 25 sty 2009, 18:34

Początek 4 sezonu był dobry, mądrze to rozegrali. Nie silili się na jakiś superduper początek.
Avatar użytkownika
Blucyfer
Leszcz
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 850
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Poznań
Ulubiona postać: Rose

Re: 1 Because You Left

Postprzez Eva » 25 sty 2009, 20:38

BlooD napisał(a):Początek 4 sezonu był dobry, mądrze to rozegrali. Nie silili się na jakiś superduper początek.



4 sezonu ?? WTF ??
Avatar użytkownika
Eva
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 36
Dołączył(a): czerwca 2008
Lokalizacja: Kielce
Ulubiona postać: Kate

Re: 1 Because You Left

Postprzez Blucyfer » 25 sty 2009, 20:50

No co, no co?
Avatar użytkownika
Blucyfer
Leszcz
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 850
Dołączył(a): kwietnia 2007
Lokalizacja: Poznań
Ulubiona postać: Rose

Re: 1 Because You Left

Postprzez Mati57 » 29 sty 2009, 20:59

Wreszcie obejzalem ten oczekiwany pierwszy odcinek. :D
Jest super, mam nadzieje ze caly sezon taki bedzie.
Daje hmmm... 9/10, nie byl taki idealny, ale malo zlego mozna o nim powiedziec.
Mati57
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 282
Dołączył(a): grudnia 2007
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Locke

Re: 1 Because You Left

Postprzez Muzyk » 12 kwi 2009, 13:39

Bardzo dobry. Ciekawy pomysł twórców ze zmianami czasu, i ciekawy sposób ich pokazania. 8/10
Avatar użytkownika
Muzyk
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 137
Dołączył(a): kwietnia 2008
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona postać: Sawyer

Re: 1 Because You Left

Postprzez JB_Malwiś » 19 kwi 2009, 16:56

Jak dla mnie to 10.
Odcinek naprawdę świetnie zrobiony.Motyw z podróżami w czasie daje dużo do myślenia.
- za dużo Locka
- za mało Juliet
Ogólnie sceny były fajne..motyw Sayida mi się podobał i początek odcinka.
No i jak zwykle Kejt ucieka z kasą,pistoletem i swoim ,,synkiem'' norma...
Avatar użytkownika
JB_Malwiś
YEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIPYEARS_OF_MEMBERSHIP
Posty: 34
Dołączył(a): stycznia 2008
Ulubiona postać: Juliet

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron